Reklama

Modernizacja Roku 2018

Modernizacja Roku 2018

Autor: fot. materiały prasowe organizatora

Do końca marca przedłużony został termin zgłaszania kandydatur do XXIII edycji prestiżowego konkursu na Modernizację Roku 2018.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Przewodniczącego Komisji Sejmowej RP, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. O statuetkę i tytuł Modernizacji Roku walczy ponad 900 udanych i ważnych dla lokalnych społeczeństw inwestycji. Nagroda ta wiąże się z dużym prestiżem i jest potwierdzeniem tego, że warto inwestować społeczne pieniądze w sposób rozsądny i przemyślany, który sprawia satysfakcję nie tylko samorządowi ale przede wszystkim mieszkańcom. Inwestycje takie sprawiają, że nasze otoczenie staje się piękne, użyteczne, w którym po prostu chce się mieszkać, żyć i odpoczywać.

Ranga konkursu i zainteresowanie nim rośnie nieustannie od 21 lat. Tegoroczna edycja jest bardzo szczególna, obchodzimy bowiem 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego też w tym roku ogłoszony został projekt „100 obiektów na 100-lecie niepodległości”. Powstał on z inicjatywy środowisk samorządowych, przedstawicieli lokalnych społeczności, firm budowlanych oraz architektów. Ideą projektu jest promocja pomników historii, pomników przyrody, rzeźb, tablic upamiętniających, pomników, obelisków, murali, ścieżek edukacyjnych oraz wszystkich innych inicjatyw o szczególnym znaczeniu symbolicznym. Projekt ten ma na celu wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć materialnych, które zwieńczył trwały efekt porealizacyjny, które powstały w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już wiadomo, że na interaktywnej mapie Polski ukaże się ponad 300 realizacji zgłoszonych do konkursu o tytuł Modernizacji Roku. To pokazuje skalę rozwoju naszych małych społeczności i zmianę wizerunku naszego kraju. Konkurs wyłoni i nagrodzi te z nich, które wyróżniają się szczególnymi walorami. Do konkursu mogą być zgłaszane obiekty mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe i inżynieryjne, użyteczności publicznej, szkolnictwa, kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, ochrony środowiska oraz obiekty zabytkowe, mostowe i zieleni. Nagradzane będą również inwestycje termorenowacyjne, modernizacje i adaptacja wnętrz, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, modernizacje dróg a także nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej.

Wśród zgłoszonych do konkursu nie mogło oczywiście zabraknąć tych, które zostały zrealizowane w naszym regionie. O statuetkę i zaszczytny tytuł będą walczyły:

– modernizacja terenu Pastewnika w Nadarzynie;

– termomodernizacja budynku Urzędu Miasta Podkowa Leśna;

– termomodernizacja budynku OSP w Brwinowie;

– rewitalizacja terenu Stawów Walczewskiego w Grodzisku Maz.;

– budowa Mediateki – Interaktywnego Centrum Edukacyjno-Społecznego w Grodzisku Maz.;

– budowa wielopoziomowego parkingu typu P&R przy ul.Żydowskiej w Grodzisku Maz.;

– budowa siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana w Pruszkowie;

– budowa ronda im. prof. Józefa Kosackiego w Jaktorowie.

Wszystkie zgłoszenia będą brały udział w głosowaniu internetowym, w którym zostaną wybrane najpopularniejsze realizacje w Polsce. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Trzymamy mocno kciuki za inwestycje z naszego regionu i głosujemy!

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!