Zakończył się remont, który całkowicie odmienił oddział w Szpitalu Kolejowym. Prace objęły między innymi przebudowę i przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wszystkich pomieszczeń, modernizację instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i gazów medycznych, a także zainstalowania nowoczesnej klimatyzacji. Aby zaspokoić wszelkie potrzeby pacjentów, a także pracowników szpitala i zapewnić wszystkim komfort i usługi na najwyższym poziomie, zakupiony został również profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak aparat USG, uretereskopy, resekoskop bipolarny, zestaw do przezskórnej nefroskopii czy narzędzia chirurgiczne do sali zabiegowej. Na oddziale pojawiły się również nowe komputery i meble biurowe. Po rozbudowie placówka zyskała dodatkowych 10 łózek i obecnie jest ich w sumie 20. Cała placówka zajmuje około 600 metrów kwadratowych. Remont udało się przeprowadzić, dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa mazowieckiego w wysokości prawie 7 milionów złotych.
- Bardzo konsekwentnie staramy się unowocześniać nasze placówki. Po infrastrukturze komunikacji to właśnie nakłady na ochronę zdrowia to nasz drugi wydatek inwestycyjny. Od lat wspieramy pruszkowski Szpital Kolejowy w rozwoju i dostosowaniu placówki do najnowszych standardów medycznych. Dzięki pieniądzom z naszego budżetu szpital m.in. kupił sprzęt i zmodernizował oddział urologiczny. Oznacza to lepsze warunki leczenia pacjentów urologicznych, cierpiących na kamicę nerkową czy nowotwory układu moczowego – powiedział marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.
W uroczystości wzięli udział między innymi starosta powiatu pruszkowskiego, Krzysztof Rymuza, wicestarosta Grzegorz Kamiński oraz prezydent miasta, Paweł Makuch. Honorowym gościem był dr Stanisław Wójcikiewicz, pierwszy ordynator i twórca oddziału, który powstał w 1997 roku.
– Mamy nadzieję, że nasz nowy oddział urologii stanie się miejscem, które pacjenci będą chcieli chętnie odwiedzać, aby znaleźć tutaj fachową pomoc i wsparcie w każdej sytuacji zdrowotnej. Otwierając te drzwi, otwieramy nowy rozdział w historii naszego szpitala, gotowi leczyć z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem w pięknych, nowoczesnych i komfortowych wnętrzach oraz z wykorzystaniem najnowszego sprzętu – zaznaczyła ordynator oddziału urologii, dr n. med. Ewa Bres-Niewada.
Oddział przyjmuje pacjentów z kamicą nerkową i moczowodową, nowotworami układu moczowego, łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, nietrzymaniem, zatrzymaniem moczu, wodonerczem i innymi schorzeniami układu moczowo-płciowego. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów minimalnie inwazyjnych związanych z leczeniem kamicy i nowotworów układu moczowego.
- Warto pamiętać, że doświadczenie kadry i odpowiednie wyposażenie bloku operacyjnego umożliwia przeprowadzanie złożonych zabiegów endoskopowych i laparoskopowych. Każdy pacjent tego oddziału jest więc w jak najlepszych rękach – zaznaczył w mediach społecznościowych Krzysztof Rymuza, z wykształcenia chirurg.
Remont został przeprowadzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie zarówno pacjentów, jak i pracowników oddziału. Nikomu nie życzymy, aby musiał do niego trafić, ale w razie czego lepiej wiedzieć, że przyjmą nas specjaliści zaopatrzeni w sprzęt najwyższej generacji.
Napisz komentarz
Komentarze