Wakacje to nie tylko czas wyjazdów, ale także miejskich imprez i atrakcji. Tych w Pruszkowie w najbliższym czasie nie zabraknie.
Majka Jeżowska śpiewała przed laty, że "na plaży – na plaży fajnie jest (...). Na plaży jest wesoło". Wcale nie trzeba ruszać nad morze i rozstawiać parawanu, żeby poczuć słońce. W pruszkowskim Parku Mazowsze można odpocząć i miło spędzić czas. Jest tam plaża, a planowane są kolejne atrakcje. – W Parku Mazowsze urządzona została plaża piaszczysta o powierzchni ponad 500m2. Na jej terenie zamontowano dwa hamaki, a w lipcu planowany jest montaż trzech leżaków obrotowych. Ponadto w sąsiedztwie małego pomostu w lipcu utworzone zostanie miejsce pod rodzinne grillowanie, gdzie zamontowane zostaną dwa stoły piknikowe oraz dwa grille – przekazali nam pruszkowscy urzędnicy.
Latem przyda się nieco "wody dla ochłody", a poważnie mówiąc – sporty wodne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Miłośnicy kajaków mogą korzystać z wypożyczalni w Parku Potulickich. Również w Parku Mazowsze czekają wodne atrakcje.
Lato to nie tylko słońce, woda, plaża, ale i kultura. 29 czerwca na placu przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej zaplanowano imprezę "Halo wakacje". W programie atrakcje dla dzieci, festiwal gier planszowych i festiwal kolorów. Z kolei o 21.00 z Placu Jana Pawła II wystartuje Nightskating. Latem w Pruszkowie nie może zabraknąć "Koncertu do północy". Wydarzenie zaplanowano na 20 lipca na Placu Jana Pawła II. Dla kinomanów – osiem seansów kina letniego. Pierwszy odbędzie się 6 lipca o 21.30 w Parku Kościuszki.
Przeczytaj!
- Na garnuszku, czyli co się zdarzyło w Falentach pod koniec XIX w.
- Planowane wyłączenia prądu w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i okolicach
- Poseł Warchoł "straszy" uchodźcami. Wójt Dariusz Zwoliński: To nieprawdziwe treści o charakterze rasistowskim
- "Perły Mazowsza" – wielki finał w powiecie grodziskim
- Przegląd Regionalny, wydanie 312
- Zmiany w opłatach za żłobki w Pruszkowie. Będzie drożej za wyżywienie!
- Koncert charytatywny w Piastowie dla Julianka
Napisz komentarz
Komentarze