Adaptacja akustyczna oznacza, że nauczyciele oraz dzieci będą przebywać i pracować w komforcie i ciszy. Prace mają na celu przeciwdziałanie hałasowi panującemu w placówce. Gmina zdobyła na ten cel ponad 460 000 zł z Unii Europejskiej.
„Cisza jest ważna. Zwłaszcza kiedy się uczymy lub odpoczywamy. Niektórzy ludzie (w tym także dzieci) nie funkcjonują dobrze w hałasie, a niektórzy wcale. Cieszę się, że takie projekty znajdują zrozumienie wśród rodziców i ogromnie im dziękuję za dotychczasowe, bardzo ciekawe działania” – przekazała w swoich mediach społecznościowych Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.
Prace w placówce obejmą między innymi montaż okładzin akustycznych wraz z konstrukcją nośną pod sufitami pomieszczeń oraz okładzin akustycznych ściennych, wymianę opraw oświetlenia podstawowego, instalację opraw asymetrycznych doświetlenia tablic lekcyjnych. To już kolejne działania, mające na celu polepszyć komfort szkoły i przedszkola. W wakacje udało się zmodernizować akustykę w siedmiu salach lekcyjnych oraz hali sportowej.
„Uczniowie i nauczyciele będą pracować w jeszcze lepszej przestrzeni. Problem rozwiązany” – dodała wójt.
Prace już niedługo powinny się rozpocząć. Ta informacja ucieszyła wielu rodziców.
„Cisza jest bardzo ważna. Są wśród nas dzieci, dla których cisza jest wręcz niezbędna do odpowiedniej koncentracji uwagi i komfortu funkcjonowania w szkole. Moje dziecko przez kilka lat jeździło do szkoły ze słuchawkami wygłuszającymi w plecaku” – napisała jedna z mam.
.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze