Celem projektu jest stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, która nie tylko wzbogaci wygląd okolic, ale także będzie miała na celu integrację społeczną mieszkańców i podkreślenie edukacyjnej roli tego wyjątkowego miejsca.
Nowoczesna przestrzeń z historycznym akcentem
.jpg)
Nowa koncepcja zakłada powstanie przestrzeni, która łączy elementy historyczno-kulturowe z naturalnym charakterem parku. Wokół Dworku Skarbków pojawi się galeria miejska, ozdobiona dekoracyjnym klombem, a także stylizowana wiata rowerowa. Ponadto, przestrzeń wzbogacona zostanie o zieleń towarzyszącą oraz inne elementy małej architektury. Projekt ma na celu stworzenie miejsca, które będzie służyło zarówno mieszkańcom, jak i turystom, zachęcając ich do aktywności na świeżym powietrzu.
Zagospodarowanie przestrzeni wokół Dworku Skarbków stanowi ważny element odnowy miasta. Dzięki tej inwestycji Grodzisk Mazowiecki zyska nową wizytówkę, a mieszkańcy przestrzeń, w której będą mogli spędzać czas razem, na świeżym powietrzu, w otoczeniu historii i przyrody.
Projekt jest realizowany na podstawie koncepcji złożonej w konkursie. Termin zakończenia prac projektowych przewidziano na 15 czerwca 2025 roku. Całkowita kwota umowy wynosi 31 980,00 zł brutto, a wykonawcą zadania jest firma Nie sp. z o.o. z Warszawy.
Dofinansowanie na remont Dworku Skarbków
Dodatkowo, gmina Grodzisk Mazowiecki otrzymała dofinansowanie na remont Dworku Skarbków i zagospodarowanie przestrzeni wokół w ramach projektu FEMA.09.01-IP-047W/24 pt. „Ochrona dziedzictwa kulturowego poprzez remont Dworku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim” w wysokości 1 229 508,68 PLN. Dzięki tym środkom, prace remontowe oraz rewitalizacja przestrzeni będą mogły przebiegać zgodnie z najwyższymi standardami.
Projekt zmiany przestrzeni wokół Dworku Skarbków to tylko jedno z wielu działań mających na celu poprawę jakości życia w Grodzisku Mazowieckim oraz ochronę jego unikalnego dziedzictwa kulturowego. To także kolejny krok ku rozwojowi przestrzeni miejskiej, która łączy w sobie walory estetyczne, edukacyjne i funkcjonalne.



Napisz komentarz
Komentarze