Znicz przegrał z Jagiellonią

Autor: pixabay

Znicz Pruszków przegrał z Jagiellonią Białystok 1:6 w meczu sparingowym. Spotkanie odbyło się w Uniejowie.

W ostatni weekend sierpnia rozpocznie się sezon II ligi. Czas zatem na przygotowania do rozgrywek. W meczu sparingowym Znicz Pruszków przegrał z Jagiellonią 1:6. Szkoleniowcy obu zespołów mieli okazję sprawdzić różne rozwiązania taktyczne. Żółto-czerwoni odebrali lekcję futbolu od zespołu z ekstraklasy.

Strzelanie w 18. minucie rozpoczął Maciej Bortniczuk. Zawodnik w całym spotkaniu zdobył dwie bramki. W pierwszej połowie trafił jeszcze Jesus Imaz. Kolejne bramki padały w drugiej części gry. Ich autorami byli Bogdan Tiru, Karol Struski i Krzysztof Toporkiewicz. Honorowego gola dla Znicza zdobył Kacper Laskoś. Żółto-czerwoni mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Faliszewski.

Zmiany kadrowe

Kluby intensywnie pracują na rynku transferowym. Ze Znicza Pruszków odszedł Arkadiusz Pyrka, który trafił do Piasta Gliwice. 17-letni pomocnik podpisał trzyletni kontrakt z nowym zespołem. W poprzednim sezonie w barwach Znicza Pyrka rozegrał 27 spotkań w II lidze, zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty.

W nadchodzących rozgrywkach w Pruszkowie nie zagrają Paweł Moskwik i Robert Obst. Kontrakt ze Zniczem podpisał natomiast Patryk Kubicki. Dla 26-latka to powrót do Pruszkowa. Ostatnio piłkarz reprezentował barwy Sokoła Ostróda.

Czytaj również: Legia trenuje w Książenicach