Elektrobud szykuje się do startu sezonu

Koszykarze Elektrobud-Investment ZB Pruszków szlifują formę przed nadchodzącym sezonem I ligi. W meczu sparingowym podopieczni Andrzeja Kierlewicza przegrali z Rawlplug Sokół Łańcut 64:78.

Pruszkowscy koszykarze spotkali się 10 sierpnia i rozpoczęli wspólne treningi. Efekty intensywnej pracy mają być widoczne podczas nadchodzącego sezonu. Najważniejsze jest zrozumienie na parkiecie, odpowiednie przygotowanie kondycyjne i gotowość do walki. Elektrobud ma za sobą serie obowiązkowych badań lekarskich i laboratoryjnych. Wszyscy zawodnicy są gotowi do gry.

Najlepszą okazją dla trenera do przyjrzenia się zespołowi jest boiskowa rywalizacja. Elektrobud rozegrał mecz z faworytem do triumfu w Suzuki I lidze mężczyzn – Rawlplug Sokół Łańcut. Starcie zaczęło się po myśli pruszkowskiej ekipy, która pierwszą kwartę wygrała 19:14. Potem dominował zespół z Łańcuta, który wypracował znaczącą przewagę. Sokół wygrał 78:64, jednak najważniejsze było, że trener mógł zobaczyć w akcji wszystkich koszykarzy. Najwięcej punktów dla Elektrobudu zdobył Michał Kierlewicz – 13. Po 11 "oczek" rzucili Mateusz Szwed i Krystian Tyszka.

Drużyna z Pruszkowa ma za sobą również starcie z zespołem Dziki Warszawa. Elektrobud wygrał 66:52, przeważając od początku. Zacięta była druga kwarta (14:14), jednak drużyna Andrzeja Kierlewicza miała bezpieczną przewagę, którą powiększyła w trzeciej odsłonie. 17 punktów zdobył Roman Janik, a 12 zapisał na swoim koncie January Sobczak.

Elektrobud sezon rozpocznie 27 września o godz. 17.30 wyjazdowym starciem z Pogonią Prudnik.

Czytaj również: MKS ze sponsorem tytularnym