Znicz lepszy od Lecha

Autor: fot. Znicz Pruszków

W 8. kolejce II ligi piłki nożnej Znicz Pruszków pokonał Lecha II Poznań 2:1. Dla żółto-czerwonych to trzecie zwycięstwo w sezonie.

Rezerwy Lecha nienajlepiej rozpoczęły rozgrywki. Zespół Rafała Ulatowskiego jeszcze nie zdobył punktów na wyjeździe i w Pruszkowie liczono, że to się nie zmieni. W składzie Lecha pojawili się m.in. Grzegorz Wojtkowiak, który ponad 20 razy zagrał w reprezentacji Polski, oraz zawodnicy znajdujący się w kadrze pierwszego zespołu Kolejorza – Tymoteusz Klupś, Mohammad Awwad czy Karlo Muhar. Gracze Znicza jednak nie przestraszyli się nazwisk i stanęli do rywalizacji. Od pierwszych minut gospodarze organizowali kolejne ataki, aby sforsować obronę przyjezdnych.

Radość w szeregach pruszkowskich piłkarzy pojawiła się w 19. minucie spotkania, gdy Maciej Wichtowski z rzutu wolnego pokonał Marko Malenicę. Bramka dodała gospodarzom pewności siebie. Lech II szukał swoich szans, ale bezskutecznie. Znicz podwyższył prowadzenie w 67. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Gabrych. Gospodarze znaleźli się w komfortowej sytuacji, ale goście nadal walczyli. W 73. minucie ekipa z Poznania miała okazję zdobyć kontaktową bramkę. Do rzutu karnego podszedł Eryk Kryg, ale świetnie spisał się Piotr Misztal, który obronił strzał gracza gości. Wysiłki Lecha II przyniosły efekt. W 88. minucie gola zdobył Hubert Sobol, ale było już za późno, aby goście zdołali wyrwać w Pruszkowie jakiekolwiek punkty.

Żółto-czerwoni odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie, a drugie na własnym stadionie. W 9. kolejce Znicz uda się do Polkowic. Mecz z Górnikiem zaplanowano na 17 października na godz. 16.00.

Czytaj również: Królowa Iga. Triumf młodej Raszynianki we French Open