Pogoń zatrzymana w Kutnie

Seria Pogoni przerwana. Ekipa z Grodziska Mazowieckiego przegrała na wyjeździe z KS Kutno 2:3.

Pogoń kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa w III lidze. Zespół Krzysztofa Chrobaka pokonał Znicz Białą Piską (1:0), Legię II Warszawa (4:0), Huragan Morąg (2:1) i Unię Skierniewice (1:0). Ostatnią porażkę zespół poniósł 5 września, kiedy u siebie uległ Sokołowi Aleksandrów Łódzki 1:3.

W 10. kolejce grodziszczanie udali się do Kutna. Tamtejszy KS u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Z kolei grodziszczanie wygrali cztery wyjazdowe mecze. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, ale Pogoń mogła spodziewać się w trudnego wyzwania. Wszystko zaczęło się dobrze dla przyjezdnych, którzy w 23. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Wrzesińskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Druga część gry lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. W 52. minucie KS Kutno wyrównało, a bramkę zdobył Damian Szczepański.

Grodziszczanie wykonali krok w stronę trzech punktów. W 68. minucie z karnego trafił Damian Jaroń. KS Kutno zaciekle atakował i zespół gospodarzy osiągnął swój cel. W 79. minucie na 2:2 trafił Kamil Wielgus. Punkt z trudnego terenu też można przyjąć, ale mecz nadal trwał. Rozochoceni gospodarze poszli za ciosem. W 88. minucie drogę do siatki Pogoni znalazł Bartosz Bujalski. Gracze z Grodziska musieli pogodzić się z pierwszą wyjazdową porażką w sezonie.

Mimo przegranej Pogoń nadal jest wiceliderem tabeli z dorobkiem 21. punktów. W 11. kolejce grodziski zespół zagra u siebie z Olimpią Zambrów. Spotkanie zaplanowano 17 października o godz. 15.00.

Czytaj również: Znicz lepszy od Lecha