14 października odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.
Dotychczasowy obiekt powstał w latach 60. i lata świetności ma już dawno za sobą. O konieczności budowy nowej siedziby SOSW mówiło się od dłuższego czasu. W ubiegłym roku starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i prezes fundacji Pruszyńscy Krzysztof Pruszyński podpisali list intencyjny w sprawie dofinansowania inwestycji. Sprawa nabrała tempa, podpisano umowę z wykonawcą i roboty ruszyły.
14 października 2020 roku na stałe wpisze się w historię Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tego dnia odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby. Wzięli w niej udział m.in. posłowie Maciej Lasek i Zdzisław Sipera, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, członkowie zarządu powiatu Agnieszka Kuźmińska i Grzegorz Kamiński, prezes zarządu Blachy Pruszyński Krzysztof Pruszyński, dyrektor szkoły Agnieszka Krysińska. - Mury nowej siedziby pnące się w górę robią niesamowite wrażenie! Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Agnieszce Krysińskiej za dzisiejszą uroczystość i życzę powodzenia w wykonywaniu swoich obowiązków związanych z prowadzeniem ośrodka. Mam nadzieję, że już za niedługi czas będą Państwo mogli sprawować opiekę nad podopiecznymi w zupełnie nowej przestrzeni dostosowanej do współczesnych standardów! - skomentował wydarzenie starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza. - Symboliczny akt, ale inwestycja jak najbardziej rzeczywista. Niezwykle potrzebna i oczekiwana przez społeczność szkoły - to z kolei zdanie marszałka Adama Struzika.
Inwestycja związana z budową ośrodka została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje wykonanie części dydaktycznej z salą sportową. Drugi etap to budowa internatu i zagospodarowanie terenu. Koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych. Na zadanie powiat pruszkowski otrzymał 4 mln zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.
Napisz komentarz
Komentarze