Pruszkowianki rozbiły rywalki

Autor: Fot. MKS Pruszków

Zdecydowane zwycięstwo koszykarek Top Market MKS Pruszków. W spotkaniu 3. kolejki I ligi zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał KKS Olsztyn 98:77.

Znakomity początek w wykonaniu przyjezdnych ustawił całe spotkanie. Po upływie trzech minut i trafieniu za dwa Anny Kuncewicz-Dąbek Top Market MKS prowadził 13:6. Pruszkowianki rozkręcały się i powiększały przewagę. Po trójce Marzeny Marciniak było już 29:13. Gospodynie nie były w stanie odpowiedzieć i pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 32:14 dla Top Market Pruszków.

W dalszej części spotkania gra była wyrównana. KKS Olsztyn walczył, jednak pruszkowianki kontrolowały sytuację na parkiecie. Po trafieniu Karoliny Zaborskiej przyjezdne prowadził już 24 punktami – 50:26. KKS walczył w końcówce drugiej odsłony i na półmetku było 38:56. W trzeciej kwarcie gospodynie nieco zmniejszyły straty. Wygrały tę odsłonę różnicą czterech punktów. W ostatnich dziesięciu minutach dominowały zawodniczki Top Market MKS. Zespół Jacka Rybczyńskiego wygrał 98:77.

Pruszkowska drużyna była przede wszystkim skuteczniejsza. MKS trafił 38 z 72 prób – 52,8% przy 43,5% KKS. Na uwagę zasługuje również liczba zbiórek. Przyjezdne zanotowały ich łącznie 51, zaś gospodynie tylko 23. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyła Magdalena Parysek-Bochniak – 26.

Dla ekipy Top Market MKS to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Wcześniej drużyna z Pruszkowa przegrała z SKK Polonią Warszawa – 57:69. Teraz przed MKS intensywny czas. 24 października pruszkowianki zagrają na wyjeździe z AZS Uniwersytetem Warszawskim. Z kolei 28 października o 18.00 MKS czeka zaległy mecz 1. kolejki z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Czytaj również: Komornik zajął tor kolarski