Znicz przegrał z Motorem

Autor: Fot. pixabay

Druga wiosenna porażka Znicza Pruszków. Żółto-czerwoni przegrali z Motorem Lublin 0:1.

Nie tak wyobrażali sobie początek wiosny piłkarze z Pruszkowa. Dwa mecze, zero punktów i okupowanie strefy spadkowej II ligi. Znicz potrzebuje punktów niczym "ryba wody" i każda zdobycz będzie niezwykle cenna, aby konsekwentnie dążyć do ucieczki "spod kreski".

20.kolejka II ligi, Pruszków, godz. 12.00. Pierwszy gwiazdek sędziego i nadzieja, że żółto-czerwoni powtórzą rezultat z jesieni, kiedy to pokonali Motor na jego terenie. Wtedy to już po pierwszej części gry Znicz prowadził 2:0 po trafieniu Macieja Machalskiego i samobójczym golu Rafała Grodziskiego. W drugiej połowie odpowiedział Piotr Ceglarz. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i pruszkowscy gracze cieszyli się z trzech punktów.

Walka o punkty

Na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy rozstrzygnięcie miało miejsce w końcówce spotkania. Jednak od początku, na placu gry niewiele się działo. W pierwszej części drużyny nie stworzyły większego zagrożenia, choć Znicz przez chwilę prowadził. Sędzia odgwizdał jednak faul na bramkarzu Motoru i radość szybko się skończyła. Po tej sytuacji mecz się ożywił, ale w pierwszej części gry bramki nie padły.

Czytaj również: Porażka Znicza Pruszków na początek rundy wiosennej

Druga połowa obfitowała w liczne próby. Okazję do zdobycia bramki miał Mariusz Gabrych. Zawodnik Znicza stworzył sobie sytuację, ale uderzył obok słupka. Efektownie prezentował się Martin Janco, który strzelał przewrotką. Próby podejmowali również przyjezdni. Jedna z nich zakończyła się sukcesem. W 84. minucie z dystansu uderzył Piotr Ceglarz, a piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Piotra Misztala. Motor miał jeszcze jedną groźną sytuację, ale jej nie wykorzystał. Znicz do końca walczył do punkt, jednak nie udało się zdobyć gola.

Znicz poniósł jedenastą porażkę w sezonie. Pruszkowski zespół zajmuje 18. pozycję w tabeli z dorobkiem 16 punktów i do bezpiecznej 16. lokaty traci dwa. W kolejnym meczu Znicz zagra na wyjeździe z Bytovią Bytów. Spotkanie zostanie rozegrane 13 marca o godzinie 16.00.