Jean Franco zapewnił trzy punkty

Autor: Fot. Marcin Gołębiewski – Photografficon/Pogoń Grodzisk Mazowiecki

W 20. kolejce III ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Jean Franco Sarmiento.

W lutym do grodziskiego zespołu dołączył urodzony w 1997 roku zawodnik. Jean Franco Sarmiento Campo oceniony został przez sztab Pogoni jako wzmocnienie drużyny i gracz, który będzie postrachem dla rywali. Wychowanek FC Tigres dobrze czuje się na pozycji napastnika, ofensywnego pomocnika, a także skrzydłowego. W historii Pogoni 24-latek jest dwunastym obcokrajowcem.

Po meczu ze Świtem w Grodzisku mogą mówić, że wykonali dobry ruch. Jean Franco Sarmiento Campo zapewnił zespołowi trzy punkty. Początek spotkania był wyrównany. Można powiedzieć, że goście z Nowego Dworu szukali swoich szans i zatrudniali Sebastiana Przyrowskiego. Pogoń rywalowi jednak nie zagroziła.

Gol i obrona

Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. W 50. minucie dośrodkowanie Piotra Maślanki wykorzystał Jean Franco i grodziszczanie mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. Świt był podrażniony i ruszył do przodu. Pogoń grała skutecznie w obronie, ale cały czas musiała odpierać próby przeciwnika. Świt nie skonstruował akcji, która dałaby mu chociaż punkt. Ostatni gwizdek sędziego i kolejne trzy oczka na koncie Pogoni.

Grodziszczanie są liderem III ligi z 48 punktami. W 21. serii gier Pogoń zagra na wyjeździe z Concordią Elbląg. Mecz odbędzie się 27 marca o godzinie 15.00