MKS awansował do finału I ligi

Autor: Fot. MKS Pruszków

Top Market MKS Pruszków awansował do finału I ligi koszykówki kobiet. Zespół Jacka Rybczyńskiego dwukrotnie pokonał AZS Politechnikę Koronę Kraków i teraz zmierzy się z SKK Polonią Warszawa.

Spotkanie w Krakowie było zacięte, nie brakowało w nim walki i pruszkowianki do ostatnich minut toczyły bój o zwycięstwo. Skończyło się wynikiem 77:75 dla ekipy trenera Rybczyńskiego. MKS wykonał pierwszy krok w stronę finału, a drugi miał postawić w Pruszkowie.

Mecz w hali przy ul. Bohaterów Warszawy miał zupełnie inny przebieg niż wcześniejsze spotkanie obu zespołów. Początek wyrównany – 6:6, ale wraz z upływem czasu przewagę budował MKS. Po celnym rzucie z wyskoku Anny Kuncewicz gospodynie prowadziły 18:12. W końcówce pierwszej kwarty MKS kontynuował dobrą grę, a krakowskie koszykarki miały problem ze skutecznością. 14 punktów przewagi to solidny zapas przed kolejną odsłoną rywalizacji – 28:14.

Pruszkowski zespół nie miał zamiaru zwalniać. W drugiej kwarcie powiększył przewagę – 35:16. AZS pracował, aby zmniejszyć stratę do gospodyń i częściowo się to udało – 24:35. MKS doszedł ponownie do głosu i po dwóch celnych rzutach wolnych Olivii Szumełdy-Krzyckiej drużyny zeszły na przerwę. Na półmetku było 45:29.

Trzecia i czwarta kwarta wyglądały podobnie. AZS nie zagroził gospodyniom, które prowadziły grę i powiększyły przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 73:53 i pruszkowski zespół mógł świętować awans do wielkiego finału. W spotkaniu z Koroną gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Szumełda-Krzycka, która zdobyła 22 punkty. 15 na swoim koncie zapisała Kuncewicz.

W finale z Polonią

10 kwietnia pierwszy mecz finału I ligi kobiet. MKS zmierzy się na wyjeździe z SKK Polonią Warszawa, która w półfinale okazała się lepsza od MUKS Poznań – 77:58, 71:70. Drugi mecz zaplanowano na 17 kwietnia w Pruszkowie. Gdyby nie udało się w nich wyłonić zwycięzcy, trzecie starcie odbędzie się 21 kwietnia.

Polonia była liderem po rundzie zasadniczej. Zdobyła 35 punktów, czyli o trzy więcej niż MKS. Stołeczny zespół wygrał 17 spotkań, jedno przegrał. W rundzie zasadniczej Polonia pokonała MKS 69:57 oraz 54:52.