Ważne trzy punkty Znicza

Znicz Pruszków poprawił dorobek punktowy. W 25. kolejce eWinner II ligi piłki nożnej żółto-czerwoni pokonali Hutnik Kraków 3:1.

Początek rundy wiosennej nie wyglądał najlepiej w wykonaniu pruszkowskiej drużyny. Znicz przegrał z Wigrami Suwałki 1:2, potem z Motorem Lublin 0:1 i zespół okupował strefę spadkową. Remis wywalczony w starciu z Bytovią (2:2) dawał nadzieję, ale kolejny mecz nie zakończył się po myśli żółto-czerwonych – porażka z Chojniczanką Chojnice 0:2. Pruszkowski zespół musiał również uznać wyższość Stali Rzeszów – 0:1. W 24. kolejce zza chmur wyjrzało słońce. Znicz pokonał Sokół Ostródę 2:1.

Pojawiało się pytanie, czy to jednorazowa sytuacja, a może pruszkowski zespół wraca na właściwe tory. 25. kolejka pokazała, że Znicz walczy i ponownie pokazał skuteczność. Wygrana z Hutnikiem pozwoliła żółto-czerwonym na opuszczenie strefy spadkowej. Obecnie Znicz znajduje się na 15. miejscu w tabeli, ale ma tyle samo punktów – 23, co znajdujący się na 17. lokacie zespół Błękitni Stargard.

Co do starcia z Hutnikiem, lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Krakowski zespół objął prowadzenie w 6. minucie za sprawą Michała Kitlińskiego. Szybko wyrównał Maciej Wichtowski, który wykorzystał rzut karny. W 11. minucie było 1:1. Wichtowski zdobył jeszcze jedną bramkę. W drugiej połowie Znicz rozstrzygnął mecz. Oprócz Wichtowskiego, do siatki Arkadiusza Leszczyńskiego trafił Maciej Firlej.