63 projekty pozytywnie przeszły weryfikację formalną do VI edycji budżetu obywatelskiego Pruszkowa. 16 wniosków oceniono negatywnie.
Mieszkańcy zgłosili 79 projektów, a następnie pomysły poddano analizie. – Wydział Inicjatyw Społecznych dokonał weryfikacji formalnej projektów. Do 21 czerwca 2021 roku projektodawcy uzupełniali braki formalne – czytamy w dokumencie podpisanym przez zastępcę prezydenta Pruszkowa Beatę Czyżewską.
W obszarze Gąsin złożono 13 wniosków, z czego 10 zweryfikowano pozytywnie. Najwięcej, po 120 tysięcy złotych, miałyby kosztować monitoring tunelu pod PKP w ciągu ul. Błońskiej i Działkowej oraz wodny plac zabaw dla dzieci. Mieszkańcy Żbikowa i Bąków zgłosili 11 projektów. Jeden z nich zweryfikowano negatywnie. Trzy projekty wyceniono na 120 tysięcy złotych. Są to monitoring w Parku Mazowsze, "Dzikie Glinki" – miejsce do kreatywnego spędzania czasu, oraz poprawa bezpieczeństwa w zakresie monitoringu. Obszar trzeci to Malichy i Tworki, gdzie pojawiło się siedem projektów, sześć zweryfikowano pozytywnie. Ciekawym pomysłem wydaje się park i boisko do gry w boule za 110 tysięcy złotych. Kolejne projekty to plac street workout i rodzinny festyn sportowy oraz organizacja biegu ulicznego. Każdą ideę wyceniono na 120 tysięcy złotych.
Siedem projektów wpłynęło w obszarze Ostroja Porcelit. Jeden został zweryfikowany negatywnie. Za 120 tysięcy złotych projektodawcy chcieliby budowy skrzyżowania wyniesionego u zbiegu ulic Trojdena i Chrobrego oraz przebudowy ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Ireny. Mieszkańcy obszaru Centrum zgłosili 23 wnioski, z czego 10 oceniono negatywnie. Mieszkańcy chcieliby m.in. zorganizować Pruszkowski Festiwal Folkloru (120 tysięcy złotych), utworzyć strefę relaksu na ul. Kraszewskiego (33 tysiące złotych) czy ukwiecić skwer przed Książnicą Pruszkowską (46 tysięcy złotych).
Czytaj również: Raszyn uhonoruje Magdalenę Abakanowicz
Obszar szósty to Stare Śródmieście i osiem projektów. Wszystkie zweryfikowano pozytywnie. Mieszkańcy zaproponowali letnie koncerty przy tężni (120 tysięcy złotych), projekt antysmogowy dla ul. Stalowej (112 tysięcy złotych) czy wrzutnię do zwrotu książek z filii biblioteki nr 4 (20 tysięcy złotych). Dziesięć projektów zgłoszono w kolejnym z obszarów – Osiedle Staszica Bolesława Prusa. Wszystkie rozpatrzono pozytywnie. Ciekawie brzmi projekt integracyjnej siłowni na Żwirowisku (120 tysięcy złotych), wybieg dla psów w sąsiedztwie skateparku (44 tysiące złotych) czy też web camera na lidze szóstek (19 tysięcy).
Zakres tematyczny złożonych projektów jest szeroki. Są to zagadnienia infrastrukturalne, kulturalne, sportowe, dotyczące bezpieczeństwa i wolnego czasu. Mieszkańcy aktywnie włączyli się w tworzenie budżetu obywatelskiego, teraz czas na kolejny etap.
Kolejna część
Do 5 lipca można składać odwołania od wyników weryfikacji formalnej. Lipiec i początek sierpnia to czas analizy szczegółowej. 9 sierpnia poznamy kolejność projektów na listach do głosowania. Od 11 sierpnia do 6 września głosowanie nad projektami. W połowie września poznamy propozycji do realizacji.
Napisz komentarz
Komentarze