Pogoń sięgnęła po trzy punkty

Autor: Fot. Marcin Gołębiewski/Pogoń Grodzisk Mazowiecki

W 8. kolejce eWinner II ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała Hutnika Kraków 2:1. To drugie zwycięstwo zespołu z Alei Mokronoskich w sezonie.

Pogoń kontynuuje serię meczów bez porażki. W ostatnich trzech starciach grodziszczanie notowali remisy – ze Zniczem Pruszków (1:1), Ruchem Chorzów (1:1) i Śląskiem II Wrocław (2:2). Kolejny rywal, czyli Hutnik w tym sezonie prezentuje się słabo. Dotychczas zespół z Krakowa zdobył tylko punkt.

Tabela to jedno, ale na boisku swoje trzeba wybiegać. Pokazała to pierwsza połowa, która należała do gości. Potwierdzeniem tego był gol Abdallaha Hafeza w 30. minucie. Pomocnik uderzył zza pola karnego i Artur Haluch nie miał szans wobec precyzyjnego strzału.

Na drugą część gry Pogoń wyszła spokojna. Grodziszczanie konsekwentnie budowali swoje akcje i efekt przyszedł w 53. minucie. Mateusz Lisowski odegrał do Jakuba Kołaczka, a ten wyrównał. Pogoń grała kombinacyjnie, a goście gubili się. W 62. minucie bramkę zdobył Jean Franco.

Pogoń zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 9. punktów. Teraz przed grodziszczanami kolejne wyzwanie. 19 września zespół zagra w Siedlcach z tamtejszą Pogonią.

Czytaj również: Pogoń zremisowała z 14-krotnym mistrzem Polski