Znicz Basket Pruszków przegrał na inaugurację sezonu

Autor: Fot. MKS Znicz Basket Pruszków Facebook

Koszykarze Znicza Basket Pruszków walczyli z Decką Pelplin, ale przegrali w 1. kolejce I ligi mężczyzn 58:63.

Każdy chce dobrze wejść w nowe rozgrywki i zacząć od zwycięstwa. W wyjazdowym starciu z Decką Pelplin, koszykarze z Pruszkowa pierwsi zdobyli punkty. Precyzując – dokonał tego Szymon Walczak, który trafił dwa rzuty wolne. Gospodarze szybko jednak „odjechali” gościom – 4:11. Znicz Basket przez kilka minut nie mógł zdobyć punktów. Niecelne rzuty, faule i złe podania. Początek spotkania nie wyglądał dla pruszkowskiego zespołu najlepiej. Trójka Błażeja Sowy pozwoliła złapać kontakt – 8:11, ale na krótko. Gospodarze wyraźnie zwiększyli przewagę i pierwszą kwartę zakończyli prowadząc 24:11.

Spora przewaga, więc aby myśleć o wygranej Znicz Basket musiał zabrać się do odrabiania strat. Podopieczni Michała Spychały ruszyli do ataku. W ekipie gospodarzy zaczęły się pojawiać błędy, a Znicz Basket zmniejszał straty. Pod koniec drugiej kwarty przyjezdni tracili do rywali tylko cztery punkty – 27:31. Trafił Karol Michałek – 27:33, ale na półmetku sytuacja Znicza Basket wyglądała lepiej niż kilkanaście minut wcześniej – 29:33.

Znowu odskoczyli

Początek trzeciej odsłony był obiecujący. Trójka Łukasza Bodycha dawała nadzieję na remis – 32:33. Znicz Basket Pruszków był blisko rywala, ale Łukasz Uberna nie trafił dwóch prób za trzy. Celnym rzutem odpowiedział Damian Szczepanik – 34:40. Decka zwiększała przewagę – 48:36. Znicz Basket miał problemy ze skutecznością. Przed ostatnią kwartą pruszkowscy koszykarze przegrywali 38:50.

Ruszyli w drugiej, a więc w czwartej ponownie podjęli próbę. Remis był naprawdę blisko. Po rzucie Damiana Tokarskiego Znicz Basket przegrywał 48:50. Trójką odpowiedział Damian Janiak i gospodarze utrzymali przewagę. Znicz Basket walczył, próbował, ale cały czas brakowało kilku punktów. Decka nie dała wyrwać sobie zwycięstwa, goście przegrali 58:63.

Najwięcej punktów dla Znicza Basket zdobył Bodych – 21. U gospodarzy Szczepanik – 15. W 2. kolejce Znicz Basket pojedzie do Krosna na starcie z Miastem Szkła. Mecz odbędzie się 2 października o 20.00.

Czytaj również: MKS Pruszków przegrał finał I ligi koszykówki kobiet