Znicz lepszy od wicelidera eWinner II ligi

Autor: Fot. Znicz Pruszków Facebook

Czwarte zwycięstwo piłkarzy Znicza Pruszków w sezonie. Żółto-czerwoni pokonali wicelidera eWinner II ligi Ruch Chorzów 2:0. Porażkę zanotowała z kolei Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Znicz znajduje się w dolnej części tabeli i przed starciem z Niebieskimi piłkarzom z Pruszkowa trudno było wróżyć sukces. Żółto-czerwoni zremisowali trzy ostatnie starcia, jednak na zwycięstwo czekali ponad miesiąc. 18 września pruszkowska ekipa pokonała na własnym terenie Sokół Ostróda 3:2.

Przyjrzyjmy się teraz Ruchowi Chorzów. Wicelider przegrał w obecnym sezonie tylko raz – u siebie z Wisłą Puławy 2:4. Na wyjeździe Ruch zanotował pięć zwycięstw i remis. Dorobek 28 punktów po 14 kolejkach wyglądał imponująco.

Znicz nie przystępował do starcia w roli faworyta, a do tego u siebie wygrał tylko raz. Jednak analizy można odłożyć na bok, ponieważ wszystko zawsze weryfikuje boisko. Żółto-czerwoni zaczęli z animuszem i energią. W 21. minucie groźny strzał oddał Shuma Nagamatsu. Ruch również miał swoją okazję. Sytuacji sam na sam z Piotrem Misztalem nie wykorzystał Damian Kowalczyk. W 34. minucie zapanowała radość w zespole gospodarzy. Mariusz Gabrych trafił na 1:0. Zawodnik Znicza mógł zdobyć drugiego gola, ale Niebieskich uratował Jakub Bielecki.

W drugiej połowie Znicz kontynuował dobrą grę. Bramkarz Ruchu miał ręce pełne roboty. Groźny cały czas był Gabrych, swoich sił próbował również Lukas Hrnciar. 24-letni Słowak w 68. minucie skierował piłkę w pole karne, niefortunna interwencja Filipa Nawrockiego i gospodarze prowadzili 2:0. Ruch walczył do końca, jednak nie zdołał pokonać Piotra Misztala.

Znicz odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 17 punktów zajmuje 13. miejsce w tabeli. Wicelider z Chorzowa przegrał drugi mecz z rzędu i musi oglądać się za siebie. Olimpia Elbląg traci do Ruchu trzy punkty. W 15. kolejce Znicz pojedzie do Wrocławia na starcie ze Śląskiem II. Mecz odbędzie się 30 października o 13.00.

Porażka Pogoni

Piątą porażkę w sezonie zanotowała Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która przegrała z Olimpią Elbląg 0:1. Zwycięską bramkę dla rywali w 21. minucie zdobył Hubert Krawczun.

Dla Pogoni była to druga porażka z rzędu. W 13. kolejce grodziszczanie przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:2. Na zwycięstwo Pogoń czeka od pięciu spotkań. Ostatni raz wygrała 19 września, kiedy to pokonała Pogoń Siedlce 2:1.

W 15. kolejce Pogoń podejmie u siebie Chojniczankę Chojnice. Spotkanie odbędzie się 30 października o 13.00.

Czytaj również: Znicz Basket odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie