Czwarta wygrana pruszkowskich koszykarek

Autor: Fot. PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków/Facebook.com

Czwarte zwycięstwo zapisały na swoim koncie koszykarki Iodica TopMarek MKS Pruszków. W 6. kolejce I ligi zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 80:53.

Po pięciu rozegranych spotkaniach drużyna z Pruszkowa ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. MKS przegrał na otwarcie sezonu z AZS Uniwersytet Gdański – 73:80. Teraz ekipa Jacka Rybczyńskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.

MKS pokazuje, że ma wiele do powiedzenia w I lidze. Świadczą o tym wyniki wygranych spotkań. Iodica TopMarket MKS rozbił SMS PZKosz Łomianki 89:39, zmiótł z parkietu Grot F&F Automatykę Pabianice – 70:27. Z kolei z AZS Politechniką Gdańsk pruszkowski zespół wygrał 61:42.

W 6. kolejce do Pruszkowa przyjechała ekipa z Sokołowa Podlaskiego. Pierwsze minuty spotkania zacięte – po 6. Potem jednak dominował MKS, który pierwszą partię zakończył prowadzenie 23:10. Gospodynie konsekwentnie zwiększały przewagę, a przyjezdne nie potrafiły znaleźć recepty na rywala. Na półmetku było 42:21.

W kolejnych minutach gra była wyrównana, jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania. Ani przez chwilę triumf MKS nie był zagrożony. Dobrze zaprezentowały się Marzena Marciniak, która rzuciła 18 punktów oraz Magdalena Parysek-Bochniak (16) i Sonia Frojdenfal (14).

Czytaj również: MKS Pruszków przegrał finał I ligi koszykówki kobiet