Piotr Remiszewski nadal jest burmistrzem Milanówka. To drugie referendum w sprawie jego odwołania, które odbyło się w niedziele, 21 listopada. W głosowaniu wzięła udział zbyt mała liczba mieszkańców, aby można było uznać je za ważne.
Do urn wyborczych udało się 3346 Milanowian, aby referendum było ważne głoś powinno oddać co najmniej 4384 osób . Ponieważ decydowała frekwencja, zasadniczo sam udział w referendum był głosem przeciw burmistrzowi, choć do Komisji Obwodowych w niewielkiej liczbie poszli także ci Milanowianie, którzy chcieli wyrazić burmistrzowi swoje poparcie.
Za odwołaniem burmistrza głosowało 3233 mieszkańców. Uprawnionych do głosowania było 12916 mieszkańców.
Co teraz w Milanówku?
- Kolejny już raz jestem wdzięczny mieszkańcom Milanówka za rozsądek, za to, że się nie dali fali manipulacji – stwierdza burmistrz Piotr Remiszewski.
– Obiecuje też, że mimo oporu ze strony części radnych, będę dalej realizował swój program wyborczy, a więc podejmował decyzje i przeprowadzał inwestycje dobre dla miasta i jego mieszkańców. Traktuję swój program wyborczy bardzo poważnie, bo on dał mi przepustkę do tej zaszczytnej funkcji jaką jest bycie burmistrzem. W konflikcie z niechętną rozwojowi Milanówka, częścią Rady Miasta poproszę o wsparcie mieszkańców - dodaje.
Komentując wyniki referendum radny Piotr Napłoszek, stwierdził, że istotne jest to, że budujemy społeczeństwo obywatelskie, które o ważnych sprawach wypowiada się bezpośrednio w referendum.
- Dziękuję, wszystkim którzy się zaangażowali w przeprowadzenie referendum i tym którzy poszli i zagłosowali – powiedział radny Piotr Napłoszek. - Dziś wstał nowy dzień i dalej jesteśmy wspólnotą samorządową. Potrzebę zmiany i siłę by ją przeprowadzić, dostrzegło 3233 odważnych mieszkańców, którzy wczoraj zagłosowali na TAK. Mam nadzieję, że z tego rosnącego niezadowolenia mieszkańców zostaną wyciągnięte wnioski i kluczowe decyzje przestaną zapadać jednoosobowo bez udziału społeczeństwa, w końcu Milanówek to nasz wspólny dom.
Referendum jest nieważne
- Protokół ustalenia wyników referendum określający wyniki głosowania na podstawie protokołów z siedmiu Komisji Obwodowych wraz z protokołami, został dostarczony do Komisarza Wyborczego w Warszawie. Te dokumenty stanowią podstawę do ogłoszenia przez Wojewodę w Dzienniku Urzędowym Województwa wyników referendum, a więc, tego, że jest ono nieważne z racji zbyt niskiej frekwencji – dodaje Elżbieta Opolska, przewodnicząca komisji wyborczej.
– A więc burmistrz Piotr Remiszewski zostaje.
Napisz komentarz
Komentarze