Pogoń przegrała z Sokołem

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowieckiego

W 18. kolejce eWinner II ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki przegrała z Sokołem Ostróda 1:3. Remis zanotował Znicz Pruszków.

Tydzień temu do Grodziska zawitał optymizm. Dla piłkarzy z Alei Mokronoskich zaświeciło słońce dzięki wygranej z Wigrami Suwałki 3:1. Dwie bramki zdobył Jean Franco Sarmineto, trzecie trafienie dołożył Mateusz Lisowski. Radość była tym większa, że Pogoń przegrała cztery wcześniejsze mecze. Po trzy punkty ostatnio grodziszczanie sięgnęli we wrześniu. Do tej pory Pogoń wygrała cztery spotkania. Zespół ciągle znajduje się w strefie spadkowej.

Po zwycięstwie z Wigrami piłkarze Pogoni mogli mieć duże nadzieje na trzy punkty. Zwłaszcza, że grali u siebie, a rywalem był ostatni w tabeli Sokół Ostróda. W tym sezonie przeciwnik zdobył na wyjeździe tylko dwa punkty. Sokół przyjechał do Grodziska i ten stan się zmienił...

Już początek spotkania pokazał, że grodziszczanie nie będą mieli łatwo. W 1. minucie Artura Halucha pokonał Gian Mendez. Sokół poczuł wiatr w żagle, Pogoń musiała podjąć walkę, aby zdobyć punkty na własnym terenie. Na 2:0 w 27. minucie podwyższył Arturo Lias. Pogoń zdobyła gola kontaktowego po przerwie. Można powiedzieć, że sytuacja z początku meczu odwróciła się i to grodziszczanie zadali mocny cios. Do bramki Marcina Staniszewskiego w 46. minucie trafił Jakub Kołaczek. To był sygnał do ataku dla Pogoni, ale Sokół szybko odebrał nadzieje gospodarzom. W 48. minucie goście prowadzili już 3:1, a  autorem bramki był Kamil Kurowski.

Pogoń zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów i do bezpiecznej 14. lokaty traci dwa oczka. 27 listopada grodziszczanie zmierzą się ze Stalą Rzeszów.

Remis Znicza

Znicz Pruszków kontynuuje dobrą pasję. Piłkarze z Bohaterów Warszawy nie przegrali od trzech punktów i łącznie zdobyli pięć punktów. Znicz oddala się od strefy spadkowej i coraz śmielej może patrzeć w górę tabeli.

W 18. kolejce żółto-czerwoni zmierzyli się z Motorem Lublin, który u siebie z dziewięciu spotkań przegrał dwa, tracąc tylko siedem goli. Zadanie nie było łatwe. W 14. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Sędzikowskiego. Motor miał kolejne okazje, ale nie potrafił podwyższyć. Znicz również miał sytuacje do wyrównania. Początek drugiej połowy był obiecujący, ale gol padł dopiero w 63. minucie. Jego autorem Jakub Ostrowski.

Znicz zajmuje 13. miejsce w tabeli eWinner II ligi. W 19. kolejce do Pruszkowa przyjedzie GKS Bełchatów. Mecz Znicza odbędzie się 27 listopada o godz. 12.00.

Czytaj również: Bogoria nie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów