Dwanaście miesięcy temu kwota przeznaczona na realizację przedsięwzięć wynosiła 48 milionów złotych. Teraz mamy o 18 milionów więcej. Co ważne – dochody powiatu pruszkowskiego mają wynieść 211 milionów, z kolei wydatki 252 miliony. Deficyt wyniesie blisko 41 milionów, czyli 15 milionów więcej niż rok temu (26,6 miliona złotych).
Sprawdziliśmy jakie inwestycje zaplanowały władze powiatu na 2022 rok. Ponad 15 milionów złotych zapisano na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Wapiennej w Pruszkowie. Szykuje się również realizacja zadania z zakresu szeroko pojętej kultury fizycznej. Przy ulicy Gomulińskiego ma powstać pływalnia – przeznaczono na tę inwestycję 11,6 miliona złotych. Przebudowa Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie pochłonie 9,3 miliona.
22 miliony na drogi
Ważną pozycję w planach inwestycyjnych powiatu zajmują drogi. Na ten cel zapisano blisko 23 miliony złotych. 4 miliony ma kosztować rozbudowa ulicy Sienkiewicza wraz z rozbudową ulicy Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Na wiadukt nad torami PKP, pomiędzy ulicami Warszawską a Grunwaldzką w Pruszkowie zapisano 2,5 miliona złotych.
Planowana jest również rozbudowa skrzyżowania na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Za Olszyną w Ładach. Koszt zadania to blisko 2,6 miliona złotych. Po 2 miliony złotych powiat zarezerwował na rozbudowę ulicy Piłsudskiego w Piastowie, od skrzyżowania z ulicą Lisa-Kuli od ulicy Bohaterów Wolności do skrzyżowania z ulicą Warszawską oraz rozbudowę ulicy Dworcowej w Piastowie, oraz ulicy Bodycha w Regułach. 2,4 miliona złotych powiat zarezerwował na przebudowę ulicy Komorowskiej i ulicy Pruszkowskiej. Chodzi o odcinek od ulicy Pogodnej w Pruszkowie do ulicy Rekreacyjnej w Granicy.
W budżecie inwestycyjnym powiatu znalazły się ponad 3 miliony złotych na wykonanie prac projektowych, budowlanych oraz zakup wyposażenia do pawilonu „D” Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie.
Napisz komentarz
Komentarze