Do realizacji wybrano 67 projektów. Samorząd Mazowsza przeznaczył na nie 25 mln zł. Najaktywniejsze w głosowaniu były kobiety, do których należy 60 proc. głosów. W tym roku podobnie jak w poprzednich, duże poparcie zyskały inwestycje w ochronę zdrowia, kupione zostaną m.in. dwa nowe ambulanse, dofinansowany program in vitro i diagnostyka autyzmu u dzieci. Dzięki głosom Mazowszan powstaną także ścieżki rowerowe, a m.in. „VeloMazovia Zachód”, czyli rowerowy szlak zachodniego Mazowsza, który przebiegać ma od drogi Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, przez Żelazową Wolę, Kampinoski Park Narodowy, Niepokalanów. Mieszkańcy Mazowsza głosowali także na różnego rodzaju działalność kulturalną. I tak na terenie naszych powiatów zrealizowane zostaną dwa projekty materialne związane z zespołem Mazowsze.
Blask Mazowsza i roztańczone rondo
Ekran LEAD zostanie zakupiony i zamontowany w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, w Otrębusach. A to da możliwość wzbogacenia wizyjnej warstwy widowisk tworzonych przez zespół, więc i dotarcia do nowej publiczności, która oczekuje innowacyjnych środków przekazu. Największe widowiska świata zawierają dziś przecież olbrzymi ładunek multimediów.
Najwidoczniej Mazowsze kochane jest przez mazowszan, gdyż drugim wybranym w głosowaniu projektem jest Roztańczone rondo, czyli zagospodarowanie terenu wokół Ronda Zespołu Mazowsze na skrzyżowaniu ulic, które prowadzą do siedziby i sali widowiskowej Mazowsza oraz do Centrum Folkloru Polskiego w Pałacu Karolin w Otrębusach.
Projekt przewiduje m.in. ustawienie na rondzie plenerowej rzeźby tancerzy w strojach ludowych-jako swoistego drogowskazu do zespołu.
Napisz komentarz
Komentarze