Na stronie internetowej Urzędu Miasta Milanówek burmistrz Piotr Remiszewski zamieścił informację na temat dotychczasowych działań, które udało mu się podjąć.
Jednym z najważniejszych problemów każdego samorządu jest budżet, który określa wielkość dochodów i wydatków w bieżącym roku. Milanówek ma to już za sobą, udało się bowiem większością głosów uchwalić budżet spójny i realny. Budżet określa zakres inwestycji które w tym roku realizować będzie miasto, wielkość nakładów na oświatę, ochronę środowiska, kulturę i pomoc społeczną. Uchwalony przez Radę Miejską budżet zyskał aprobatę Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie zgłosiła do projektu budżetu żadnych uwag i zastrzeżeń.
– Mając na względzie to, że budżet miasta nie jest z gumy, cieszę się, że uzyskaliśmy kompromis akceptowalny – jak widać – dla zdecydowanej większości organu stanowiącego, a droga zmian i rozwoju Milanówka zyskała tak wielką aprobatę radnych – mówi burmistrz Remiszewski
Burmistrz poinformował również o kluczowych przedsięwzięciach, które dotychczas udało mu się podjąć. Jedną z wymagających pilnego załatwienia spraw było podjęcie działań zmierzających do ostatecznego rozwiązania problemu ujęcia wody przy ul. Na Skraju, które generuje gigantyczne koszty. Ogromne ilości wody z ujęcia trafiają do ścieków, ponieważ dotychczas nie znaleziono metody na uzdatnienie wody do właściwych parametrów. W efekcie do ścieków wylano 1,7 mln zł. – Nie ma akceptacji dla takiej marnotrawności – mówi burmistrz. Jak zapewnia, urząd podejmie wszelkie możliwe kroki, zmierzające do ustalenia przyczyn i osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Z uwagi na tak rażącą niegospodarność, nie wyklucza podjęcia kroków prawnych.
Podobnie bulwersującą sprawą jest sytuacja prawna i dokumentacja związana z przejęciem przez miasto kładki dla pieszych nad torami PKP. Kładka jest w tak złym stanie technicznym, że konieczne było wyłączenie jej z użytkowania. Podejmowane są działania zmierzające do przywrócenia jej właściwego stanu technicznego i przywrócenia do użytkowania mieszkańcom.
Burmistrz przeprowadził kilka spotkań z przedstawicielami PKP. Skutkiem tych spotkań jest przystąpienie przez PKP, i to niebawem, do prac związanych z budową kolektora wód opadowych. Dzięki powstaniu kolektora możliwe będzie wybudowanie tunelu pod torami, wzorem powstającego w Brwinowie w ciągu ulicy Sportowej.
Wskutek interwencji udało się miastu oddalić groźbę utraty dofinansowania na termomodernizację budynku przy ul. Warszawskiej 18a oraz budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Dużym problemem dla Milanówka jest sytuacja związana z zagospodarowaniem odpadów komunalnych oraz zielonych. Efektem prowadzonych rozmów jest szansa na ponowne uruchomienie składowiska w Grodzisku Mazowieckim, które przejęłoby część odpadów z Milanówka. Mogłoby to w znaczący sposób obniżyć wysokość opłat za ich odbiór.
Burmistrz Remiszewski stara się również podjąć współpracę z samorządem Podkowy Leśnej w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki odpadami, gospodarki w zakresie remontu dróg, oczyszczania ulic i pielęgnacji zieleni.
Co udało się zrobić?
- 30.01.2019 05:00
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze