Pierwszy etap obejmował budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej o długości 1164 m na ulicach: Rysia, Puchacza, części Zawiłej oraz Wesołej. W dniu 17 listopada gmina uzyskała pozytywną decyzję, czyli pozwolenie na użytkowanie sieci wybudowanej w ramach tego pierwszego etapu.
– Zgodnie z zawartą umową, ścieki pochodzące z nowo wybudowanej sieci kanalizacji w Osowcu odprowadzane będą do systemów kanalizacji należącej do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim. Dlatego mieszkańcy ulic, przy których nowa sieć powstała, będą mogli korzystać z kanalizacji, kiedy tylko podłączą do niej swoje domy – mówi wójt Piotr Rybka. – Zakończenie pierwszego etapu tej inwestycji daje taką możliwość mieszkańcom 64 domów. Wkrótce jednak ta liczba znacznie się zwiększy. Drugi etap, który właśnie się zaczyna, to kolejne ulice i domy – dodaje.
Drugi etap inwestycji
Opracowanie dokumentacji projektowej sieci kanalizacyjnej, na podstawie której budowana zostanie sieć o długości ok. 920 m w ulicach: Podleśnej, w części ul Spokojnej i Falistej (w zakresie od ul. Dworskiej do ul. Łanowej) rozpoczyna etap drugi. Znajdzie się w nim także budowa sieci kanalizacji o łącznej długości ok. 9 515 m w ulicach: Zawiła, Kątowa, Wesoła, Strumykowa, Zapolska, Trawiasta, Promyk Słońca, Nutki, Złota, Słoneczna Polana, Konarowa, Gruntowa, Mazowiecka, Parkowa, Parceli, Cienista oraz w ulicach: Dworska, Modrzewiowa, Przy Lesie, Pod Gruszą, Falista, Wspólna, Niska, Liściasta, Uroczysko, Kręta, Mazowiecka, Sarmacka, Książęca.
Zakończenie inwestycji przewiduje się na styczeń 2024 roku.
– Koszty związane z przyłączeniem się do kanalizacji sanitarnej, czyli za wybudowanie odcinka przyłącza kanalizacji sanitarnej na terenie własnej posesji: od granicy działki drogowej do instalacji wewnętrznej/studni rewizyjnej pokrywają mieszkańcy – dodaje Piotr Rybka. – Liczymy jednak na to, że komfort życia sprawi, że mieszkańcy uznają, że warto było te koszty ponieść – dodaje.
Inwestycja „Dostosowanie infrastruktury społecznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach poprzez kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej” jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkład własny gminy pochodzi z obligacji, które Żabia Wola zdecydowała się wyemitować.
Napisz komentarz
Komentarze