Prezydenci miasta zaprosili mieszkańców do szkoły podstawowej nr 3, aby opowiedzieć o tym, co aktualnie dzieje się w mieście oraz wysłuchać propozycji i opinii pruszkowian. Na początku władze miasta przedstawiły gościom najważniejsze inwestycje, które miały ostatnio miejsce w Pruszkowie lub są obecnie prowadzone. Na koniec powiedziano również o planach na przyszłość gminy. Wiele z tych informacji przedstawialiśmy Państwu na bieżąco w naszej gazecie i portalu. Pojawiło się jednak kilka miłych niespodzianek oraz parę złych wiadomości.
Rozbudowa szkoły nr 3
Prezydenci z radością opowiedzieli o planie przebudowy szkoły podstawowej, do której zaprosili gości.
- Placówka jest otoczona osiedlami, dlatego tradycyjne prace budowlane byłyby uciążliwe dla mieszkańców. Stąd nasza propozycja, aby stworzyć pierwszą w powiecie szkołę rozbudowaną w sposób modułowy. Większość prac odbędzie się w specjalistycznej fabryce w Białymstoku. W szkole pojawi się 12 nowych sal. Będzie to placówka z 3 kondygnacjami całkowicie przystosowana dla dzieci z niepełnosprawnościami — przekazał Konrad Sipiera.
Prace powinny się zakończyć w połowie przyszłego roku.
Przedszkola nr 8 i 11
Dzieci już uczęszczają do nowego wyremontowanego budynku nr 8. Niedługo rozpoczną się prace nad dużym placu zabaw przy placówce. Na razie przedszkole nie będzie rekrutowało nowych podopiecznych, gdyż część placówki pomieści dzieci z przedszkola nr 11, podczas jego remontu, który niedługo powinien się rozpocząć.
Ul. Nowoinżynierska
Budowa drogi pomiędzy ulicami Promyka, 3-maja i Mostowej idzie pełną parą. Inwestycja obejmuje również stworzenia mostu nad rzeką Utrata. Jest to odpowiedź na rozwój dzielnicy Gąsin, gdzie niedługo powstanie nowe osiedle zdolne pomieścić około 600 mieszkań. W przyszłości droga nie będzie nazwana Nowinżynierską. Władze planują ogłoszenie konkursy na jej nazwę.
Ścieżka nad Utratą
To nowo zaplanowana inwestycja, chociaż część działań została już rozpoczęta.
- W tym momencie trwają prace na odcinku przy rzece od ul. Przejazdowej do Bolesława Prusa. Plany obejmują stworzyć ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą na całej długości Utraty. Będą przy niej postawione elementy umożliwiające wypoczynek, takie jak ławki, czy miejsca na rozpalenie ognisk. Całość drogi będzie oświetlona i zostanie tu zainstalowany monitoring miejski – powiedział prezydent Makuch.
Obecne prace objęły jedynie niewielki fragment inwestycji. W tej chwili miasto rozpoczęło postępowania przetargowe dla pozostałych robót.
Ul. Grunwaldzka i wiadukt do Piastowa
Zła informacja dotyczy najbardziej ambitnej inwestycji w mieście. Okazało się, że przetarg na remont ulicy Grunwaldzkiej został unieważniony z powodu braków funduszy w budżecie miasta, a budowa wiaduktu nie zostanie zakończona na czas.
- Staramy się o pozyskanie dotacji na ten cel, niestety w tym momencie nie wiemy, czy nam się to uda. W związku z tymi problemami byliśmy również zmuszeni, aby przedłużyć termin realizacji budowy wiaduktu. W tym momencie planujemy zakończenie prac na listopad – poinformował Paweł Makuch.
Na koniec spotkania prezydenci wysłuchali opinii mieszkańców. Wiele osób miało uwagi co do kursowania miejskich autobusów, któremu to tematowi Paweł Makuch obiecał się przyjrzeć. Spotkanie trwało do późnego wieczora.
- Cieszę się z dzisiejszej dyskusji. Pokazuje, że mieszkańcy miasta są zainteresowani, tym, co dzieje się w mieście i chcą realnie wpływać na jego wizerunek – podsumował prezydent.
Napisz komentarz
Komentarze