Gmina Grodzisk Mazowiecki w najbliższym czasie zamierza ogłosić przetarg na wykonanie robót związanych z budową nowego ratusza, który ma powstać na tyłach willi Niespodzianka.
Gmina wcześniej wykupiła działkę i willę Niespodzianka, która po renowacji jest prawdziwą perełką architektoniczną Grodziska. Po wykupieniu sąsiadującej z nią działki powstała możliwość wybudowania za willą nowego, nowoczesnego obiektu, w którym znajdą się wszystkie podstawowe jednostki Urzędu Gminy.
Projekt zakłada nowoczesną formę budynku, okalającą półkolem zabytkową willę szklaną ścianą frontową. Bryła budynku będzie tworzyła efekt podobny do tego, jaki uzyskano w Mediatece. Przeszklona ściana obiektu świetnie odbijająca bryłę Niespodzianki, mimo nowoczesnej formy, doskonale będzie współgrała z zabytkową architekturą willi.
W tegorocznym budżecie gmina zabezpieczyła już część niezbędnych środków na inwestycję. Zdaniem burmistrza jest szansa, że budynek będzie gotowy pod koniec przyszłego roku.
Będzie nowy ratusz?
- 21.05.2019 21:22

Napisz komentarz
Komentarze