Starostwo powiatu pruszkowskiego ogłosiło przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej oraz doświetlenie skrzyżowania ul. Grodziskiej i ul. Sportowej w Brwinowie.
Ulice Grodziska i Sportowa są drogami powiatowymi, więc inwestycja ta leży w gestii powiatu pruszkowskiego. To niebezpieczne skrzyżowanie, którym wiele dzieci z pobliskiego osiedla idzie do szkoły, było przedmiotem negocjacji władz gminy Brwinów i powiatu pruszkowskiego. W efekcie uzgodnionych ustaleń, 25 kwietnia 2018 r. Rada Miejska w Brwinowie podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi pruszkowskiemu w zakresie opracowania dokumentacji projektowej budowy sygnalizacji oraz doświetlenia tego skrzyżowania. Kosztem 60 000 zł zostało zlecone opracowanie dokumentacji, która wraz z pozwoleniem na budowę została przekazana władzom powiatu pruszkowskiego.
Władze powiatu potraktowały sprawę bezpieczeństwa poważnie i już w ubiegłym roku zadanie to zostało ujęte w opracowaniu „Plan sieci dróg powiatowych Powiatu Pruszkowskiego”.
Wszystko wskazuje na to, że niedługo bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu ulegnie zdecydowanej poprawie.
Będzie sygnalizacja na powiatówce?
- 21.05.2019 21:56

Napisz komentarz
Komentarze