Sportowe podsumowanie weekendu (30.08-1.09)

Remis w meczu na szczycie i zwycięstwo na inaugurację. To był bardzo dobry weekend dla naszych sportowców!
Mistrzowie z Grodziska Mazowieckiego wygrywają w pierwszym meczu!

Źródło: FB: KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Tenis stołowy to dyscyplina sportu, w której powiat grodziski może pochwalić się wybitnymi reprezentantami. Świetny sezon zapowiada się również dla piłkarzy lokalnych klubów. Zapraszamy do krótkiego przeglądu wydarzeń sportowych, które miały miejsce w ostatni weekend.

Mistrz wygrywa w pierwszym meczu

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zaczęła nowy sezon od zwycięstwa. W niedzielę jej rywalem na wyjeździe był beniaminek Villa Verde Olesno i wcale nie było to łatwe spotkanie.

W pierwszym pojedynku lepsi byli gospodarze – Japończyk Taisei Matsushita pokonał swojego rodaka Jina Takuyę 3:1. Do remisu doprowadził Miłosz Redzimski, który okazał się lepszy od Yaroslava Zhmudenki z Ukrainy (3:0). W następnych starciach górą również byli Gladiatorzy – Zeng Yi Wang nie dał rady Markowi Badowskiemu (3:2), zaś w ostatniej potyczce Redzimski ograł tym samym wynikiem Matsushitę.

Już w ten piątek o godzinie 18:00 pierwszy domowy mecz grodziszczan w lidze – rywalem będzie KS Dekorglass Działdowo.

Podział punktów ze spadkowiczem

Po rozbiciu 4:0 Kotwicy Kołobrzeg piłkarzy Znicza Pruszków czekało kolejne wyzwanie – rywalizacja z Wartą Poznań, która jeszcze nie tak dawno walczyła na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, w 32. minucie obejmując prowadzenie po bramce Kacpra Michalskiego. Radość Warciarzy nie trwała jednak długo, ponieważ 5 minut później wyrównanie dał Radosław Majewski. Były reprezentant Polski zaskoczył zawodników z Poznania strzałem z rzutu wolnego. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Po podziale punktów w Wielkopolsce Znicz zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. W najbliższy weekend kibiców I-ligowego futbolu czeka przerwa na reprezentację, w związku z czym do gry wracamy w połowie miesiąca. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki 16 września o godzinie 19:00 zmierzą się na własnym boisku z Chrobrym Głogów. To właśnie w tym klubie pracował poprzednio szkoleniowiec pruszkowskiego zespołu.

Remis na szczycie

Pogoń Grodzisk Mazowiecki to niekwestionowana rewelacja pierwszych miesięcy w Betclic II Lidze. Beniaminek nie przegrał w tej edycji rozgrywek jeszcze ani jednego meczu, notując komplet zwycięstw w 6 starciach. W niedzielę ekipa trenera Marcina Sasala straciła pierwsze 2 punkty w tym sezonie, ale naprzeciwko niej na wyjeździe stanęła jedna z najmocniejszych drużyn w stawce.

Wieczysta Kraków rozpoczęła domowe starcie z takimi znanymi nazwiskami w składzie jak: Pazdan, Trąbka czy Góralski, ale to nie ona świętowała pierwszego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Lis. Klub prowadzony przez Sławomira Peszkę wyrównał z rzutu karnego – jedenastkę wykonał Daniel Sandoval. Ostatecznie na tym wyniku stanęło i w hicie 7. kolejki obie ekipy wywalczyły po 1 oczku.

Pogoń dalej jest najlepszym zespołem na trzecim stopniu rozgrywkowym w Polsce, mając 1 punkt przewagi nad drugą Polonią Bytom. Następnie w tabeli znaleźć można Wieczystą (3 punkty mniej) i Zagłębie Sosnowiec (strata 5 punktów do lidera). 7 września o godzinie 11:45 grodziski klub podejmie u siebie Chojniczankę Chojnice.

Powalczą o mistrzostwo Mazowsza

W weekend Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej podał składy drużyn, które w sezonie 2024/25 zawalczą w rozgrywkach I Ligi Mazowieckiej Seniorek. Grupę 10 zespołów będą tworzyć: KS Halinów, LTS Legionovia II, Komandos Warszawa, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, UKS Orlęta Raszyn, SPS Konstancin-Jeziorna, UKS Esperanto Warszawa, AZS Uniwersytet Warszawski, KSG Warszawa II oraz SZS Łajski.

Ponadto podany został także skład drużyn I Ligi Mazowieckiej Seniorów: SPS Volley Ostrołęka, MKS MDK Warszawa, SPS RADMOT Jedlińsk, UKS Orlęta Raszyn, Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec, Huragan VC Stare Babice, SKS Iskra Warszawa, UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów, KS Huragan Wołomin i KS Halinów.

Rywalizacja została zaplanowana na pierwszy tydzień października. Więcej szczegółów niebawem.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.