Sportowe podsumowanie weekendu (27-29 września)

Jak co tydzień zapraszamy na szybki przegląd wydarzeń ze świata sportu na terenie powiatów grodziskiego i pruszkowskiego.
Grodziscy siatkarze w akcji

Źródło: FB: UKS Sparta - II Liga Mężczyzn

Grali siatkarze, grali koszykarze i grali piłkarze. Komu poszło najlepiej?

Nieudana inauguracja

W ostatni weekend września na trybuny wrócili kibice lokalnej koszykówki – za nami pierwsza kolejka 2 ligi mężczyzn. Niestety zarówno dla Pruszkowa, jak i Grodziska Mazowieckiego nie był to start okraszony zwycięstwem.

W Hali Znicz przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 zameldowali się zawodnicy Księżaka Łowicz. W pierwszej kwarcie lepsi byli gracze Znicza, którzy wygrali ją 18:17, ale w następnych więcej punktów rzucili już rywale. 23:14, 18:15 i 17:14 – tymi rezultatami na korzyść gości kończyły się poszczególne części. Gospodarze ulegli przeciwnikowi 61:75.

Wśród pruszkowian najskuteczniejszy był Bartłomiej Karolak – autor 21 punktów. Drugi pod tym względem okazał się Jakub Zabłocki z 10-punktową zdobyczą.

O włos od korzystnego rezultatu byli z kolei koszykarze klubu GKK Isetia Grodzisk Mazowiecki, którzy rozpoczęli ligowe zmagania od wyjazdowego starcia z ŁKS Politechnika Łódzka. Pierwsze dwie kwarty to przewaga gospodarzy – 26:18 i 23:21 – natomiast w następnych lepsi byli już zawodnicy z Grodziska, uzyskując wyniki 21:20 oraz 17:11 w ostatniej kwarcie. Niestety tym samym końcowy rezultat na tablicy świetlnej wyników wynosił 80:77 dla Politechniki.

Najwięcej punktów dla GKK Isetii zdobyli: Patryk Jasiński (19), Dariusz Sarnacki (15) i Hubert Miłak (12).

W sobotę 5 października o godzinie 18:30 w Grodziskiej Hali Sportowej przy ulicy Westfala 3a prawdziwa gratka dla kibiców – GKK Isetia podejmie u siebie Znicz Basket Pruszków.

Wymarzony start Sparty

Na brak punktów w pierwszej kolejce zmagań nie mogli narzekać z kolei siatkarze drużyny UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. W sobotę świętowali oni wysoką domową wygraną z rywalami ze stolicy.

Mecz przeciwko KS Metro Family Warszawa od początku układał się po myśli podopiecznych trenera Tomasza Rosy, którzy zakończyli pierwszego seta wynikiem 25:22. Następnie Sparta rozprawiła się ze stołeczną ekipą 25:19. Gospodarze zakończyli całe spotkanie, triumfując 25:22 w ostatnim secie.

Tytuł MVP spotkania powędrował do Kamila Leliwy.

Następne starcie Spartan już w najbliższy weekend w sobotę, kiedy to ich rywalem będzie na wyjeździe drużyna SwK KARTPOL Kobyłka.

Walka w Państwie Środka

Tenisista stołowy KS Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski w trzeciej rundzie eliminacji do prestiżowego turnieju China Smash po 5-setowym pojedynku pokonał doświadczonego Austriaka Daniela Habesohna 3:2 (7:11, 11:7, 9:11, 11:9, 12:10). Wcześniej udało mu się ograć Chińczyka Zhou Kaia i reprezentanta Portoryko Daniela Gonzaleza.

Po awansie do turnieju głównego Redzimski mógł sprawdzić się w rywalizacji z brązowym medalistą olimpijskim z Paryża i 5. rakietą świata – Francuzem Felixem Lebrunem. Starcie z gwiazdą światowego tenisa stanowiło duże wyzwanie i choć Polak rozegrał dobre zawody, niestety z końcowego wyniku mógł cieszyć się przeciwnik, który zwyciężył 3:1 (11:6, 6:11, 2:11, 10:12).

To nie był koniec zmagań na turnieju w Chinach – w parze z Maciejem Kubikiem reprezentant Dartom Bogorii wywalczył w poniedziałek zwycięstwo 3:0 (11:8, 11:8, 14:12) ze słoweńsko-chorwackim duetem Jorgic-Pucar i dotarł do 1/8 finału w deblu. Ich następnymi przeciwnikami będą rozstawieni z numerem 6 Japończycy Shunsuke Togami i Hiroto Shinozuka.

Bez porażki, ale i bez wygranej

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki dalej mogą pochwalić się tytułem jedynej niepokonanej drużyny w obecnym sezonie Betclic II Ligi. Tym razem jednak pozostał niedosyt – podopieczni trenera Marcina Sasala podzielili się punktami na wyjeździe ze znajdującym się w dolnych rejonach tabeli Rekordem Bielsko-Biała.

Starcie bardzo źle zaczęło się dla gości z Grodziska Mazowieckiego, którzy już w 6. minucie musieli wyciągać piłkę z siatki po bramce Daniela Świderskiego. Niedługo później Pogoń wyrównała za sprawą trafienia Kacpra Sommerfelda z okolic 11 metra i mimo wielu sytuacji ze stronnych faworytów więcej goli w tym spotkaniu już nie obejrzeliśmy.

Beniaminek znajduje się na pozycji wicelidera tabeli, mając stratę 3 punktów do pierwszej w stawce Polonii Bytom. W niedzielę o godzinie 13:00 na stadionie w Grodzisku Mazowieckim jego przeciwnikiem będzie grająca w zeszłym sezonie na zapleczu PKO Bank Polski Ekstraklasy Resovia.