Sportowe podsumowanie weekendu (4-6 października)

Weekend z sukcesami. Zapraszamy do krótkiego przeglądu wydarzeń, które miały miejsce w sporcie w powiecie grodziskim i pruszkowskim.
Koszykarze z Grodziska wywalczyli historyczne zwycięstwo

Źródło: FB: GKK Grodzisk Mazowiecki - 2 liga

Thriller na parkiecie w Grodzisku Mazowieckim, comeback na murawie piłkarskiej i pierwszy smak wygranej w siatkówce. Pora na podsumowanie!

Historyczne zwycięstwo

W miniony weekend oczy wszystkich kibiców lokalnej koszykówki zwrócone były w stronę Grodziska Mazowieckiego, gdzie w hali przy ulicy Westfala 3a klub GKK Isetia Grodzisk Mazowiecki zmierzył się ze Zniczem Basket Pruszków. Spotkanie dostarczyło widzom ogromnych emocji do samego końca.

W pierwszej kwarcie lepsi byli goście, którzy schodzili z parkietu przy wyniku 27:24. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga gospodarzy – GKK rzuciło 22 punkty, a Znicz 12. Następnie znowu skuteczniejsi byli pruszkowianie, notując 24 punkty przy 21 rywali. O końcowym rezultacie zadecydowała ostatnia kwarta.

W pewnym momencie Znicz prowadził już 77:71, ale wtedy drużyna z Grodziska Mazowieckiego zaczęła odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 81:77 na swoją korzyść. Pruszków także nie składał broni i na tablicy świetlnej wyników widniało 81:80. Finalnie jednak po celnych rzutach wolnych Patryka Jasińskiego i Jakuba Staniosa mecz zakończył się wynikiem 84:80 dla podopiecznych trenera Radosława Kusego. To historyczna, pierwsza wygrana grodziskiego zespołu w rozgrywkach 2 Ligi Koszykówki.

W drużynie gospodarzy najskuteczniejszy był Patryk Jasiński (18), zaś po stronie Pruszkowa najwięcej punktów rzucił Paweł Łapiński (34).

Następny weekend zapowiada się równie emocjonująco – 12 października o godzinie 18:30 w Grodziskiej Hali Sportowej GKK podejmie AZS AWF Warszawa, zaś dzień później o 15:00 Znicz zmierzy się na wyjeździe z Lublinianką KUL Basketball.

Wygrane na najwyższych szczeblach

Wielkie powody do dumy mogą mieć kibice drużyn piłkarskich – Znicza Pruszków i Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ich ulubieńcy spisali się znakomicie w starciach z silnymi przeciwnikami.

Ci pierwsi w niedzielę pokazali niesamowity charakter, wygrywając na wyjeździe z liderem z Niecieczy. Choć jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, gracze trenera Grzegorza Szoki potrafili odpowiedzieć dwoma golami autorstwa Dominika Sokoła i Daniela Stanclika.

Po zwycięstwie Znicz z 19 punktami plasuje się na 8. pozycji w ligowej tabeli, tracąc 1 oczko do miejsca gwarantującego udział w barażach o awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kolejny występ drużyny w żółto-czerwonych trykotach dopiero po przerwie na reprezentację – 19 października o godzinie 19:35 w Pruszkowie spróbuje ona pokonać mocną Wisłę Płock.

Po remisie z Rekordem Bielsko-Biała Pogoń zainkasowała już komplet punktów. Mecz przeciwko Resovii nie ułożył się najlepiej dla grodziszczan, ponieważ już w 8. minucie musieli oni wyciągać piłkę z siatki po golu Macieja Górskiego. Ekipa trenera Marcina Sasala odpowiedziała w drugiej połowie – bramki zdobywali kolejno Damian Jaroń i dwukrotnie Igor Korczakowski.

11 kolejek Betclic II Ligi za nami – Pogoń zajmuje 3. pozycję w stawce, tracąc 3 punkty do lidera Polonii Bytom. 16 października jej rywalem będzie na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec (zaległe spotkanie 9. kolejki).

Zwycięska inauguracja sezonu

Pięknie rozgrywki I Ligi Mazowieckiej w siatkówce rozpoczęły seniorki klubu UKS Orlęta Raszyn. W sobotę przed własną publicznością poradziły sobie one z rywalkami ze Sparty Grodzisk Mazowiecki.

Pierwsze dwa sety należały do Orląt, które kończyły je rezultatami 25:22 i 25:19. Później Sparta wygrała 29:27, ale ostateczny cios wyprowadziła drużyna z Raszyna, kończąc spotkanie 25:15 w ostatnim secie.

– Mimo drobnych przestojów i porażki w trzeciej odsłonie spotkania, czuć było, że nasza drużyna kontroluje przebieg meczu, a szanse poczucia ligowego parkietu na inaugurację otrzymały wszystkie zawodniczki – relacjonuje klub.

W nadchodzących dniach Sparta zagra u siebie z LTS Legionovią Legionowo II (10 października o 19:30), a Orlęta sprawdzą się w wyjazdowej rywalizacji z UKS Esperanto (12 października).