Dobre wiadomości przekazał na portalu społecznościowym Mirosław Ganiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Piastowie. Przetarg na rozbudowę drogi powiatowej Nr 4118W ogłosiły władze powiatu pruszkowskiego. Nowy blask zyskają ulice Bohaterów Wolności na odcinku od Warszawskiej do Piłsudskiego oraz Piłsudskiego od Bohaterów Wolności do Lisa Kuli.
Największa inwestycja od lat w Piastowie
Szacowany budżet to około 24 mln zł. Warto dodać, że to największa od lat inwestycja drogowa w Piastowie. Oferty na wykonanie remontu można składać do 5 maja do godziny 10.00. W tym samym dniu nastąpi też otwarcie ofert. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, przebudowa powinna zakończyć się w listopadzie 2026 r.
1,5 km całkiem nowej drogi
Co będzie zrobione? Jak informuje wiceprzewodniczący Mirosław Ganiec, 1,5 km ulicy Piłsudskiego w Piastowie praktycznie będzie całkowicie rozbudowana od zera, zamontowana zostanie także instalacja odwodnieniowa. Pojawią się nowe sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach Bohaterów Wolności z Piłsudskiego oraz Żbikowskiej i Piłsudskiego. Na skrzyżowaniach będą wyznaczone przejścia dla pieszych. Na całej odnowionej ulicy po jednej stronie będzie chodnik, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. Wyremontowane zostanie oświetlenie uliczne, a także instalacje techniczne.

Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze