Pogoń rozbiła Legię

Pogoń Grodzisk Mazowiecki dopisała sobie trzy punkty. W 7. kolejce III ligi zespół z al. Mokronoskich pokonał Legię II Warszawa 4:0.

W tym sezonie Pogoń Grodzisk Maz. na własnym stadionie gra przeciętnie. Grodziszczanie przegrali z Legionovią Legionowo (0:1) i Sokołowem Aleksandrów Łódzki (1:3). Wygrali tylko z Bronią Radom (5:0). Znacznie lepiej Pogoń radzi sobie na wyjazdach, gdzie zanotowała trzy zwycięstwa. Z kolei Legia II w roli gościa odniosła dwa zwycięstwa i poniosła porażkę. W 7. kolejce oba zespoły spotkały się. Pogoń miała okazję nieco odczarować swój stadion i zrobiła to w efektownym stylu.

Grodziszczanie mogli idealnie wejść w spotkanie, ale w 3. minucie Ariel Mosór zablokował strzał do pustej bramki. Gospodarze dążyli do zdobycia prowadzenia i cel osiągnęli. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Strzałkowski. Przed przerwą Pogoń miała jeszcze swoje szanse. Raz Legię uratował słupek, ale w 44. minucie gola zdobył Jakub Kołaczek. Gospodarze byli lepiej dysponowani i w dobrych humorach schodzili na przerwę.

W drugiej połowie stołeczny zespół chciał nawiązać kontakt. Sędzia nie uznał jednak trafienia Szymona Włodarczyka, który był na spalonym. Na boisku toczyła się wyrównana walka. Pogoń była jednak w lepszej sytuacji, ale na tym nie poprzestała. W 68. minucie na 3:0 trafił Patryk Szymański. Chwilę później wynik spotkania ustalił Sebastian Kobiera.

Po 7. kolejkach Pogoń zajmuje 3. miejsce w III lidze z dorobkiem 15. punktów. Kolejny mecz grodziszczanie rozegrają 26 września o 14.00 na wyjeździe z Huraganem Morąg.

Trzecia porażka

Grała również liga okręgowa. Rezerwy grodziskiej Pogoni wracają z wyjazdu do Teresina bez punktów. Gospodarze okazali się lepsi i wygrali 2:1.

Wyjazdowe zwycięstwo zanotował Piast Piastów, który rozbił Przyszłość Włochy 4:1. Strzelanie urządził sobie zespół LKS Chlebnia, aplikując aż sześć bramek ekipie SEMP Ursynów. Mecz zakończył się wynikiem 6:2. Ryś Laski bez litości dla GLKS Nadarzyn – 6:2. Siódme zwycięstwo w sezonie odniósł Milan Milanówek, który pokonał Laurę Chylice 2:0.

Czytaj również: Znicz przegrał ze Stalą