Do czerwca 2021 roku przy ul. Ceglanej w Komorowie ma powstać parking "Parkuj i Jedź". Koszt inwestycji to ponad 884 tys. zł.
Miejsce parkingowe jest na wagę złota. Odczuwamy to zwłaszcza, gdy spieszymy się na ważne spotkanie. W ostatnich latach w wielu miejscowościach powstają parkingi „Parkuj i Jedź”. Ułatwiają one pozostawienie samochodów w korzystnej lokalizacji i dalszą podróż środkami komunikacji miejskiej. Z jednej strony to działania na rzecz ograniczenia emisji zanieczyszczeń, z drugiej – nie trzeba tracić czasu na stanie w korkach. Trzeba przyznać, że w naszym regionie wiele osób dojeżdża do Warszawy czy też Pruszkowa pociągami WKD, Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej czy autobusami.
Ponad rok temu w Regułach otwarto "Parkuj i Jedź" dla ponad 110 samochodów, a także wiatą dla 45 rowerów. Parking powstał przy stacji WKD oraz w pobliżu komisariatu. Teraz gmina Michałowice szykuje się do budowy kolejnego. "Parkuj i Jedź" ma powstać przy ul. Ceglanej w Komorowie. Dokumentacja przewiduje budowę minimum 25 miejsc postojowych, wiaty z dwoma stanowiskami do ładowania aut elektrycznych. Z myślą o rowerzystach powstaną zadaszone miejsca na rowery – co najmniej 20.
Gmina Michałowice przeprowadziła postępowanie przetargowe, w którym zgłosiły się cztery firmy. Wykonawca za realizację zadania zarobi blisko 885 tys. zł. Warto dodać, że inwestycja będzie wykonywana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Prace mają się zakończyć do 15 czerwca 2021 roku, jednak do połowy grudnia zostanie opracowana dokumentacja, a także uzyskana decyzja administracyjna zezwalająca na realizację robót budowlanych. – Inwestycja ma na celu usprawnienie działania systemu komunikacji zbiorowej (obsługa przystanku kolejowego WKD Komorów) poprzez poprawienie dostępu do infrastruktury parkingowej, zarówno rowerowej jak i samochodowej, dla podróżujących w systemie „Parkuj i Jedź”. Inwestycja przyczyni się również do zwiększenia wykorzystania transportu publicznego względem samochodowego, a tym samym do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza oraz zmniejszenia poziomu hałasu – wyjaśnia nam Urząd Gminy Michałowice.
Napisz komentarz
Komentarze