Troska o stan środowiska naturalnego. W Parku Potulickich w Pruszkowie zajęto się poprawą ekosystemu stawów.
W przestrzeni miejskiej potrzebne są miejsca, gdzie można się zregenerować i odpocząć. Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszą się parki. Piękna roślinność, ścieżki, place zabaw, stawy – doskonałe otoczenie do spędzenia czasu i relaksu. Duże znaczenie ma troska o właściwe utrzymanie ekosystemu. Tą kwestią zajęto się w pruszkowskim Parku Potulickich.
Działania w zakresie poprawy ekosystemu objęły dwa stawy w okolicy ul. Hubala. Podczas prowadzonych prac zastosowano polską technologię opracowaną w 2009 roku. Co istotne, metoda ta jest w 100% biologiczna. Nie stosuje się w niej żadnych środków chemicznych i sprzętu ciężkiego w postaci koparek czy refulerów. Nie ma również konieczności spuszczania wody ze zbiornika.
Podjęte kroki mają poprawić stan stawów. – Głównym celem do osiągnięcia jest biologiczna remediacja naszych stawów, doprowadzenie do równowagi biologicznej i troficznej oraz przywrócenie ich walorów użytkowych, estetycznych i rekreacyjnych, likwidacja odorów gnilnych, zwiększenie przejrzystości wody, zmniejszenie i likwidacja osadów dennych (mułu). Uruchomienie naturalnych procesów samooczyszczania się ekosystemu wodnego zbiornika – przedstawia Urząd Miasta Pruszkowa.
Warto również wspomnieć o odtworzeniu roślinnej strefy litoralowej w największym stawie. Ma ona istotne znaczenie w oczyszczaniu wody.
Napisz komentarz
Komentarze