Koronawirus nie wpływa na działania związane z rozbudową szpitala na Wrzesinie i budową nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie – zapewniają urzędnicy.
W ostatnich miesiącach nasze życie uległo zmianie. Musieliśmy przystosować się do nowej rzeczywistości, którą niejako nakreśliła nam pandemia koronawirusa. Przede wszystkim zmieniło się nasze funkcjonowanie w życiu zawodowym, społecznym, a także gospodarczym. Samorządy realizują inwestycje, aby zapewnić mieszkańcom odpowiednią infrastrukturę. Powiat pruszkowski prowadzi obecnie dwa sztandarowe projekty. Chodzi o rozbudowę Szpitala Powiatowego oraz budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie.
Oba zadania są rozległe, ale i kosztowne. Realizacja inwestycji ma zapewnić polepszenie warunków dla pacjentów w przypadku szpitala, zaś nowy ośrodek to szansa na lepsze standardy i możliwości dla dzieci i młodzieży. Mogą pojawiać się obawy, czy koronawirus nie pokrzyżuje planów i nie wpłynie na postępy prac. Tak się jednak nie dzieje. Urzędnicy zapewniają, że działania związane z rozbudową szpitala nie zostały w żaden sposób ograniczone. Obecnie wykonywane są izolacje na elewacjach budynku, tynki wewnętrzne na drugiej kondygnacji oraz instalacje wewnętrzne na pozostałych kondygnacjach.
Warto przypomnieć, że umowę na modernizację szpitala podpisano w październiku zeszłego roku. Jej wartość to blisko 20 milionów złotych. Inwestycja obejmuje wybudowanie pawilonu D, w którym znajdą się bloki operacyjny i porodowy, open space, a także pracownie badań endoskopowych i zakład diagnostyki obrazowej. Uwzględniono również konieczność zakupu wyposażenia. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2021 roku.
Nowa siedziba ośrodka
Przy ul. Wapiennej w Pruszkowie powstaje nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Obecny obiekt pochodzi z lat 60. XX wieku i ma wiele wad. Od dłuższego czasu mówiło się o konieczności powstania nowej siedziby SOSW, ale na przeszkodzie stawały kwestie finansowe. W ubiegłym rok starosta Krzysztof Rymuza i prezes fundacji Pruszyńscy Krzysztof Pruszyński podpisali list intencyjny w sprawie powstania budynku. Wysokość wsparcia to 50%.
Sprawa nabrała tempa, a obecnie trwają intensywne prace związane z powstaniem siedziby ośrodka. – Koronawirus nie wpłynął na bieżący postęp prac. Prowadzone są prace zbrojarskie i betoniarskie przy ostatnim skrzydle budynku, w trakcie murowania są ściany parteru i piętra w części wschodniej i północnej budynku – przedstawia Dariusz Ostaszewski, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i drogownictwa starostwa powiatowego w Pruszkowie. – Spotkania, uzgodnienia dotyczące przebiegu prac prowadzone są na bieżąco – dodaje.
Koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych, a jej zakończenie przewiduje się na 2022 rok.
Napisz komentarz
Komentarze