MKS rozbił rywala

Top Market MKS Pruszków bez litości dla rywala. Zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał AZS Uniwersytet Gdański 90:54.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Płocku (61:73 z Mon-Polem), koszykarki z Pruszkowa były podrażnione i chciały dołożyć do swego dorobku kolejne zwycięstwo. Rywal nie był jednak łatwy, bo drużyna z Gdańska wygrała 6 z 8 spotkań.

W Pruszkowie wyrównana była tylko pierwsza kwarta, którą MKS wygrał 16:14. Potem na parkiecie dominowały gospodynie. Na początku drugiej odsłony MKS odjechał rywalkom. Po trafieniu Poli Dmochewicz było 24:17. AZS jednak walczył i po dwóch celnych rzutach wolnych Angeliki Kuras zmniejszył straty - 26:28. Więcej punktów w drugiej odsłonie przyjezdne nie zdobyły. MKS trafiał rzut za rzutem. Trójka Marzeny Marciniak zakończyła kwartę - 40:26.

Zespół Jacka Rybczyńskiego nie zwalniał tempa i stale powiększał przewagę. Pierwsze skrzypce grała Dmochewicz, która zdobyła 17 punktów. O dwa mniej rzuciła Magdalena Parysek-Bochniak, a 14 na swoim koncie zapisała Anna Kuncewicz-Dąbek. MKS trafił 38 z 65 rzutów, co dało skuteczność 58,5% przy 36,2% rywalek. Pruszkowski zespół grał pewnie i wykorzystywał błędy przeciwniczek. W czwartej kwarcie MKS dokonał dzieła zniszczenia i powiększył przewagę o kolejne 12 punktów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 90:54.

MKS wygrał siódme spotkanie w sezonie i ma na swoim koncie 16 punktów. Kolejny ligowy mecz koszykarki z Pruszkowa rozegrają 12 grudnia o godz. 18.00. Na własnym terenie Top Market MKS zmierzy się z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.