Młodzież patrzy w przyszłość i chce realizować swoje plany. Często jednak jest tak, że młody człowiek ma wiele wątpliwości i pytań. Szuka odpowiedzi, opinii, aby dobrze wybrać kierunek studiów czy dalszą drogę. Gdy ma możliwość poznać daną rzeczywistość, może wyciągnąć wnioski. Młodzież z Nadarzyna ma okazję poznać funkcjonowanie samorządu i pracę urzędu. Jest to możliwe dzięki współpracy gminy i liceum.
Spotkanie organizacyjne w kwestii stażu dla młodzieży odbyło się w nadarzyńskim urzędzie w maju. Uczniowie pod opieką wicedyrektor liceum Magdaleny Drzewuckiej spotkali się wówczas z wójtem Dariuszem Zwolińskim. Omówiono szczegóły projektu, który wystartował w ubiegłym tygodniu. – Jego celem jest przybliżenie młodzieży roli samorządu oraz przekazanie praktycznej wiedzy o jego funkcjonowaniu. W tym celu stworzyliśmy uczniom nadarzyńskiego liceum ogólnokształcącego możliwość odbycia dwutygodniowego, płatnego stażu w urzędzie gminy w Nadarzynie w okresie wakacji – przedstawia wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.
Podczas spotkania otwierającego staż, pięcioro chętnych uczniów miało okazję poznać zakres obowiązków danych referatów, które przedstawili kierownicy jednostek. Co interesowało młodych ludzi? Inwestycje, geodezja i gospodarka przestrzenna, realizacja budżetu, promocja i rozwój gminy, zamówienia publiczne i środki zewnętrzne oraz rolnictwo i ochrona środowisko.
W wakacje można odpocząć, ale zdobyć również ciekawe doświadczenie. Z pewnością dla licealistów będzie to interesująca lekcja. – Mam nadzieję, że zdobyta na stażu wiedza pozwoli ambitnym i sympatycznym młodym ludziom w niedalekiej przyszłości na jeszcze bardziej świadomy wybór przyszłego kierunku studiów. Oby się tylko nie zrazili – podkreśla wójt Nadarzyna.
Jak matury?
W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki matur. Sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w nadarzyńskim liceum. – Jesteśmy dumni z naszych uczniów, naszych nauczycieli i wspólnie wykonanej pracy – zaznaczają przedstawiciele szkoły.
Na poziomie podstawowym najlepiej wypadł język angielski – ponad 90%, polski powyżej 50%, matematyka blisko 70%, zaś niemiecki powyżej 60%. Z przedmiotów rozszerzonych najlepiej wyglądają: język polski, język angielski i historia.
Napisz komentarz
Komentarze