Niebezpieczny wynik. Znicz Pruszków stracił punkty

Mimo świetnej pierwszej odsłony spotkania piłkarze Znicza kolejny raz musieli uznać wyższość przeciwnika. Już dziś do Pruszkowa zawita wicelider Fortuna 1. Ligi.
Po pierwszej połowie Znicz prowadził z Wisłą 2:0

Źródło: FB: MKS Znicz Pruszków

Po bezbramkowym remisie w derbach województwa mazowieckiego z początku kwietnia zawodnicy Znicza Pruszków mierzą się z trudnym okresem. Wyjazdowa rywalizacja ze Stalą Rzeszów zakończyła się wygraną 2:0 rywali, którzy oba gole strzelili jeszcze w pierwszej połowie. Po spotkaniu zespół mógł czuć spory niedosyt, tym bardziej że w 73. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Grudziński. Tydzień później do Pruszkowa przyjechali piłkarze walczącego o awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy GKS-u Tychy. Choć to gospodarze otworzyli wynik meczu po bramce Grudzińskiego, goście szybko się podnieśli i już 3 minuty później doprowadzili do wyrównania. Po przerwie Tychy zdobyły kolejne bramki, zaś Znicz zmniejszył straty dzięki samobójczemu trafieniu Marcela Błachewicza. Ostatecznie pruszkowski zespół musiał pogodzić się z porażką 2:3 i skupić na przygotowaniach do walki z kolejnym klubem z ligowej czołówki.

Klątwa 2:0

Podopieczni trenera Mariusza Misiury nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku rywalizacji z Wisłą Kraków. Już w 5. minucie starcia wychodzący sam na sam Krystian Tabara wprowadził w zachwyt miejscowych kibiców. Minął blisko kwadrans i Znicz prowadził już 2:0 – po wspaniałym podaniu od Radosława Majewskiego piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Paweł Moskwik. Niedługo później autor dwóch asyst w tej rywalizacji sam próbował zaskoczyć golkipera przeciwników, jednakże po jego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka minimalnie minęła bramkę Wisły. Na przerwę gospodarze schodzili do szatni w bardzo dobrych nastrojach.

Były selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz zwykł mawiać, że „2:0 to niebezpieczny wynik”. Potwierdziło się to właśnie w miniony piątek. W drugiej odsłonie meczu krakowianie błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat. Zaczął w 53. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Żyro. Następnie po rzucie wolnym z lewej strony boiska wyrównał Alan Uryga. Niestety dla fanów z Pruszkowa Biała Gwiazda do końca poszła za ciosem – jedenastkę podyktowaną dla Wisły na bramkę zamienił hiszpański napastnik Angel Rodado. Po końcowym gwizdku sędziego ekipa spod Wawelu mogła świętować 3 punkty.

Trudni rywale

– Towarzyszą mi duże wewnętrzne emocje, ponieważ był to mój setny mecz w Zniczu Pruszków. Pamiętam, że na pierwszym spotkaniu z Motorem Lublin było 65 osób, a dzisiaj jest cały stadion i zamiast przeciwnika z drugiej ligi mamy trzynastokrotnego mistrza Polski, z którym w pierwszej połowie udało nam się grać jak równy z równym – mówił na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Znicza Mariusz Misiura.

Aktualnie piłkarze w żółto-czerwonych trykotach z dorobkiem 31 punktów zajmują bezpieczne 13. miejsce w ligowej tabeli. Tyle samo oczek posiada Termalica Bruk-Bet Nieciecza i 1 mniej Polonia Warszawa. Na ten moment w strefie spadkowej znajdują się: Resovia Rzeszów (28 punktów), Podbeskidzie Bielsko-Biała (22) oraz Zagłębie Sosnowiec (15). Przed Zniczem bardzo ciężki terminarz.

Już dzisiaj w środę 24 kwietnia o godzinie 18:00 na stadionie w Pruszkowie pojawią się gracze 2. w tabeli Arki Gdynia. Następnie pruszkowian czekają starcia z: Miedzią Legnica (wyjazd), Chrobrym Głogów (dom), Motorem Lublin (wyjazd), Wisłą Płock (dom) i Odrą Opole (wyjazd). Praktycznie 5 z 6 wymienionych klubów wciąż może myśleć o awansie do najwyższej ligi w kraju, w związku z czym o punkty będzie niezwykle trudno. Liczymy na to, że Znicz kolejny raz pokaże charakter.