Sportowe podsumowanie (6-8 września)

Transfery „last minute”, przedłużone serie meczów bez porażki i pierwsze sparingi koszykarzy. Pora na przegląd wydarzeń sportowych z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.
Koszykarze z Pruszkowa szykują się do sezonu

Źródło: FB: Znicz Basket Pruszków

W ostatni dzień piłkarskiego okienka transferowego emocji nie brakowało! Również na zapleczu PKO Bank Polski Ekstraklasy. W piątek dwóch wzmocnień dokonała ekipa Znicza Pruszków.

Drużyna trenera Grzegorza Szoki postanowiła wypożyczyć z Wisły Kraków Dawida Olejarkę. To środkowy pomocnik, który na swoim koncie ma już prawie 100 meczów na poziomie centralnym. Wcześniej reprezentował między innymi barwy Stali Rzeszów, a w sezonie 2021/2022 dołączył do występującego w najwyższej lidze w kraju Radomiaka Radom.

Drugim nabytkiem Znicza został Jakub Marcinkowski – 20-letni lewonożny skrzydłowy, który może grać zarówno na pozycji obrońcy, jak i wyżej. Zawodnik również przeszedł do Pruszkowa na zasadzie wypożyczenia. W poprzednim sezonie w barwach Hutnika Kraków zagrał w 31 spotkaniach II ligi i strzelił jednego gola. W czerwcu tego roku związał się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, ale nie zadebiutował w klubie.

Przerwa na reprezentację dobiega końca. Szansa na pierwszy występ nowych zawodników w poniedziałek 16 września o godzinie 19:00, kiedy Pruszków zagra u siebie z Chrobrym Głogów.

Remis w końcówce

Pogoń Grodzisk Mazowiecki dalej bez porażki w lidze. W sobotę podopieczni trenera Marcina Sasala podejmowali na własnym boisku Chojniczankę Chojnice. Mecz nie zaczął się najlepiej dla gospodarzy, ponieważ już w 9. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka przy pechowej interwencji Damiana Jaronia odbiła się od Beniamina Czajki i rywale prowadzili 1:0. Ciekawych akcji nie brakowało. Po godzinie gry bardzo blisko trafienia był Jakub Apolinarski, po którego strzale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Chojniczanki. Niedługo później przed znakomitą szansą stanął Kacper Łoś. Ostatecznie, tak jak Pogoń w pierwszej połowie, tak i Chojnice pomogły przeciwnikowi – w 79. minucie po zagraniu Apolinarskiego piłkę do własnej siatki wpakował Mateusz Bąkowicz. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów.

– Musimy być bardziej skoncentrowani i uświadomić sobie, że nam się nic nie należy. My musimy sobie wywalczyć każdy punkt, każde zwycięstwo – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Marcin Sasal. – Rzeczywiście druga połowa zupełnie inna. Zaczęliśmy trochę bardziej konstruować akcje, nie grać takiego prostego futbolu. W pierwszej połowie było bardzo dużo niedokładności, w drugiej się to poprawiło. Świetne zmiany. Myślę, że wszyscy zawodnicy, którzy weszli, napędzili jeszcze naszą drużynę i zagraliśmy tak jak prawdziwa Pogoń do tej pory.

Na ten moment Grodzisk Mazowiecki cały czas zasiada w fotelu lidera Betclic II Ligi. Dodajmy, że Pogoń jest jedyną drużyną w stawce, która nie poznała jeszcze goryczy porażki.

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w Sosnowcu kolejny hit – grodziszczanie zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem.

Szlagier dla Grodziska

Mistrz Polski nie zamierza się zatrzymywać. W piątkowej potyczce z wicemistrzem KS Dekorglass Działdowo Gladiatorzy odnieśli swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w nowym sezonie Lotto Superligi Tenisa Stołowego.

To był prawdziwy koncert Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Tenisiści stołowi z Grodziska Mazowieckiego wspaniale zaprezentowali się w pierwszym starciu we własnej hali w tej edycji rozgrywek. Na początek Jin Takuya pokonał 3:2 Samuela Kulczyckiego. Następnie Miłosz Redzimski triumfował 3:0 w starciu z Jakubem Dyjasem. Rezultat meczu na szczycie ustalił na Marek Badowski, który po wielu widowiskowych akcjach zwyciężył 3:1 z Duńczykiem Jonathanem Grothem.

Z kompletem wygranych Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki jest obecnie najlepszą drużyną Lotto Superligi.

Mistrzowie Mazowsza

W tenisie stołowym sukcesy odnoszą zarówno seniorzy, jak i juniorzy. W ten weekend w Chotomowie rozegrano Grand Prix Mazowsza Młodzików. W zespole akademii Bogorii ze świetnej strony pokazała się Amelia Bukowska, która nie dała żadnych szans rywalkom, w całym turnieju tracąc tylko jednego seta. Po mistrzowski tytuł sięgnął także rozgrywający rewelacyjne zawody Mateusz Dąbrowski.

Ponadto na wyróżnienie zasługuje cała grupa młodych tenisistów stołowych Bogorii, która uplasowała się w czołówce turnieju. Ich miejsca przedstawiają się następująco: 5-8 Piotr Zioło i Tymon Bednarek, 13-16 Krzysztof Kozłowski i Artem Petriv.

Powrót na parkiet

W zeszłym tygodniu przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli koszykarze klubu GKK Isetia Grodzisk Mazowiecki. Po krótkiej odprawie technicznej zawodnicy z pozytywnym rezultatem przeszli badania lekarskie i przystąpili do intensywnego treningu.

W sobotę Grodzisk rozegrał pierwsze kontrolne spotkanie, w którym jego rywalem była drużyna UKS Trójka Żyrardów. Niestety widoczna była różnica w okresie przygotowawczym – rywale byli już po 3 tygodniach treningów, zaś GKK po 3 treningach. Sparing zakończył się wynikiem 101:63 dla przeciwnika.

Premierowy mecz towarzyski rozegrali także koszykarze Znicza Basket Pruszków. Sprawdzian z UKS Basket Siedlce zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 103:56.

12 września kolejny test – tym razem rywalem na wyjeździe będzie ekipa UKS Probasket Mińsk Mazowiecki. Dzień później o godzinie 20:00 w hali przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie Znicz znów zagra z tym samym rywalem. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności. W planie najbliższych dni jest również prezentacja drużyny, która będzie miała miejsce na małej scenie na terenie CKiS podczas Dni Pruszkowa.