Reklama

Wielka akcja poszukiwawcza starszej pani

W poszukiwaniach zaginionej kobiety z powiatu Warszawa Zachód wzięli udział policjanci z komendy w Starych Babicach, funkcjonariusze z Warszawy, strażacy, wyszkolony pies policyjny oraz śmigłowiec.
Wielka akcja poszukiwawcza starszej pani
Akcja policyjna trwała 2 godziny

Źródło: pixabay.com

W poniedziałek, 7 kwietnia wieczorem policjanci dostali informację o zaginięciu starszej kobiety. Rodzina sprawdziła wszystkie zwyczajne miejsca, gdzie mogła się udać, jednak bez rezultatu. Wówczas jej bliscy zgłosili się na komendę. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję na dużą skalę.

W poszukiwaniach wzięli udział policjanci ze Starych Babic oraz Warszawy. Dołączyli do nich strażacy. Wykorzystano również śmigłowiec oraz umiejętności wyszkolonego psa tropiącego i jego opiekuna.

Na szczęście akcja, która trwała około dwóch godzin, zakończyła się sukcesem. Policjanci wspierani przez strażaków odnaleźli starszą panią w kompleksie leśnym. Natychmiast wezwano do niej zespół ratowników medycznych. Po przebadaniu kobieta trafiła pod troskliwą opiekę rodziny.

„W przypadku zaginięcia bliskiej nam osoby nie należy zwlekać z czasem, trzeba jak najszybciej zgłosić się do najbliższej jednostki Policji. Funkcjonariuszom będą potrzebne szczegółowe informacje na temat zaginionej osoby – jak wyglądała, w co była ubrana, gdzie ostatni raz ją widziano, czy jest chora, czy przyjmuje jakieś leki” – przekazują policjanci z komendy w Starych Babicach.

Obalamy mit o konieczności czekania ze zgłoszeniem zaginięcia 24 godzin. W poszukiwaniach czas jest kluczowy, dlatego od szybkiego poinformowania policji może zależeć szczęśliwe odnalezienie bliskiej nam osoby.

Policjanci radzą, jak należy zgłaszać zaginięcie:

  • Będąc w jednostce Policji lub rozmawiając telefonicznie z funkcjonariuszem, przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli zgłaszasz zawiadomienie w jednostce Policji, zabierz ze sobą jak najbardziej aktualne zdjęcie zaginionego (może być również zdjęcie w telefonie), co umożliwi szybkie podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszowi Policji. Podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś, a także cechy charakterystyczne (np. blizny, tatuaże, charakterystyczny sposób chodzenia) oraz środek transportu, jakim najczęściej się porusza.
  • Ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie.
  • Zastanów się, czy w ostatnim czasie zaginiona osoba, nie przejawiała niecodziennych zachowań, czy nie mówiła o wyjeździe, rozpoczęciu życia na nowo. Jeśli tak, natychmiast poinformuj o tym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie.
  • Przekaż policjantowi informacje o istotnych chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości, cukrzyca.
  • Zastanów się, czy bliska osoba kiedykolwiek znikała na kilka dni bez słowa, czy zaginęła już kiedykolwiek wcześniej. Jeśli tak, poinformuj o tym policjanta przyjmującego zgłoszenie.

Zobacz także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Reklama