Grodzisk, Pruszków i Żyrardów ogłosiły wspólny przetarg na zakup elektrycznych autobusów wraz z infrastrukturą. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w ciągu roku.
W ramach ogłoszonego niedawno przetargu samorządy planują zakupić 6 pojazdów o długości od 8,5 do 10 metrów. Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich dotyczy samego zakupu pojazdów. Każdy z autobusów powinien móc pomieścić przynajmniej 50 pasażerów i zapewniać minimum 20 miejsc siedzących. Pojazdy mają być klimatyzowane, wyposażone w tablice LCD i LEC, nagłośnienie, monitoring i gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych. Ponadto autobusy powinny mieć dodatkowy, niezależny system ogrzewania zasilany agregatem na olej napędowy.
Czytaj także: Powrót uczniów do szkół
Zgodnie ze specyfikacją przetargu, zamontowane w autobusach silniki powinny mieć moc minimum 120 kW, a czas ich ładowania nie powinien przekraczać 6 godzin. Dodatkowo pojazdy mają być wyposażone w magazyny energii o mocy min. 220 kWh. Maksymalne zużycie energii (nie licząc urządzeń dodatkowych, czyli ładowarek USB, monitorów, ogrzewania czy klimatyzacji) ustalono na 100 kWh/100 km. Autobusy mają być ładowane przy pomocy pantografu o mocy minimum 250 kW. Dodatkowo wykonawca będzie musiał zapewnić serwis pojazdów oraz przeprowadzić szkolenia z obsługi i naprawy pojazdów.
Na drugą część zamówienia składają się zakup i montaż stacji ładujących. W każdym z trzech wspomnianych miast mają stanąć dwuwyjściowe stacje, zaś w Grodzisku i Pruszkowie dodatkowo pojawią się stacje jednowyjściowe. Oferty można składać do 29 stycznia. Jak informują urzędnicy, w rozstrzygnięciu będą brane pod uwagę kryteria finansowe i techniczne. 60% oceny oferty będzie bazować na zaproponowanej cenie. Pozostałe 40% to okres gwarancyjny. Po rozstrzygnięciu postępowania i podpisaniu umowy zwycięska firma będzie miała 12 miesięcy na realizację zamówienia.
Napisz komentarz
Komentarze